Bozdoğan, talihsiz baba ve kızı için tek yürek oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bozdoğan, talihsiz baba ve kızı için tek yürek oldu
Bozdoğan, 18 yaşındaki Ebru Çelen ve babası Yılmaz Çelen için kök hücre bağışında bulunmak üzere Ebru’nun sağlığında eğitim gördüğü Bozdoğan Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kök hücre bağışı kampanyası için okula akın etti.  

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde kan kanseri tedavisi gören Bozdoğanlı Ebru Çelen (18) ve babası Yılmaz Çelen (42), sağlıklarına kavuşmak için kök hücre bekliyor. Aynı odada kalan baba-kız için  Ebru’nun eğitim gördüğü Bozdoğan Anadolu Lisesi’nde kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında başta Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altınaş olmak üzere Bozdoğanlı vatandaşlar adeta okula akın etti. Ebru’nun okul arkadaşları da kan bağışı yapmak için sıraya girdi. 
  “EBRU İÇİN SEFERBER OLDUK”
  Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, okula gelerek Ebru ve babası için kök hücre bağışında bulundu. Basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Altıntaş, “Bozdoğanlılar olarak hemşehrimize sahip çıkıyoruz. Öğrencilerimizin, halkımızın duyarlılığı bizi de memnun etti. İnşallah ihtiyaç duyulan kök hücre bulunur ve bu kardeşlerimize derman oluruz” dedi.   
  Ebru’nun Edebiyat Öğretmeni Sibel Turga Metin ise Ebru’nun sağlığına kavuşması için seferber olduklarını belirterek,  “Bozdoğan halkı burada. İnanıyoruz ki Ebru’ya gerekli olan kök hücreyi bulacağız. Hepimiz seferber olduk. Nerelere kadar ulaşmamız gerekiyorsa oralara kadar gideceğiz. İnanıyorum ki o kök hücre bugün buradan çıkacak. Ben 47 yaşındayım. Bugüne kadar donör olmadığım için utanıyorum. Tüm duyarlı vatandaşları çok geç olmadan bağışçı olmaya davet ediyorum” sözleriyle herkesi kan bağışı yapmaya çağırdı. 
  GEÇ SAATLERE KADAR BEKLEDİLER 
  Ebru’nun okul arkadaşlarından Cansu Nalbantoğlu da, “Biz her zaman onun yanındayız. Onun yerinde biz de olabilirdik. Yaklaşık bir aydır uygun kök hücre bulunması için uğraşıyoruz ve elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz. Onu çok seviyoruz. Tekrar okulumuza dönecek, birlikte kahkahalar atacağız” dedi. Kan bağışı kampanyasına  Ülkü Ocakları  Bozdoğan İlçe Başkanı Yusuf Akkaya ve üyeleri de destek verdi. Kızılay görevlileri gece geç saatlere kadar okulda kalarak kan bağışı kabul etti. 

 

13 kırmızı kart çıktı, gol sesi çıkmadıÖnceki Haber

13 kırmızı kart çıktı, gol sesi çıkmadı

Nazillili bisikletçiler Anıtkabir yolundaSonraki Haber

Nazillili bisikletçiler Anıtkabir yolund...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!