ÖRKOOP

CHP,  Ebru ve babasına umut oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP,  Ebru ve babasına umut oldu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Örgütü, amansız hastalıktan kurtulmak için kök hücre bekleyen Bozdoğanlı  baba–kız Ebru Çelen (18) ve Yılmaz Çelen (42) için Nazilli Belediyesi önünde kök hücre kampanyası düzenledi.  
AKGÜL OFSET

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde lösemi (kan kanseri) tedavisi olan Bozdoğanlı Ebru Çelen ve babası Yılmaz Çelen’in yardım çağrılarına CHP’den yanıt geldi. Nazilli Örgütü, lösemili baba-kız için kök hücre bağış kampanyası başlattı. Nazilli Belediye Meydanı’nda toplanan CHP’liler meydanda bulunan Kızılay aracına giderek kök hücre bağışında bulunmak için form doldurdu. Kampanyaya Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Mert Öreroğlu,  CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Yapsık Toros, CHP Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 
  “10 DAKİKADA BİR HASTAYA CAN OLABİLİRİZ”
  Bağış koşullarını sağlayan partililer form doldurduktan sonra Kızılay aracına giderek numune kan verdi. Kampanya hakkında bilgi veren CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, "Türkiye'de 10 bini çocuk olmak üzere 20 bine yakın ilik nakli bekleyen hasta var. Tüm hastalar, bizlerden gelecek herhangi bir uygun donörle hayata tutunacak. Onlara umut olmak için elimizden geleni yapacağız. Dünyadaki hiçbir şey bir insan hayatından daha önemli değil. Yapacağımız 10 dakikalık bir işlemle bir cana can katabiliriz. 'Bir umuttur yaşamak' diyerek çıktığımız bu yolda tüm halkımızı, başlattığımız kan bağışı kampanyasına destek vermeye bekliyoruz" dedi. 
  HERKESİ BAĞIŞ YAPMAYA ÇAĞIRDI 
  CHP'li Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu da, “Yaşam hakkı bir insanın en kutsal hakkı. Bu kan bağışıyla inşallah donör olmak hepimize nasip olur. Bir can kurtarıp Ebru ve babası gibi ilik nakli bekleyen bir hastaya bile umut olabilsek dünyanın en mutlu insanı oluruz. Nazilli halkı başta olmak üzere birçok insanı kan bağışı yapmaya davet ediyorum" diye konuştu. 
Öte yandan başta Ebru ve babası olmak üzere tüm hastalar için başlatılan kök hücre bağış kampanyası beş gün sürecek. Kronik hastalığı olmayan, 18-50 yaş arasındaki herkes kimlikleriyle birlikte Belediye Meydanı’nda bulunan Kızılay aracına giderek bağış yapabilecek. 

 

Belediye Meydanı İstiklal Marşı’yla inledi     Önceki Haber

Belediye Meydanı İstiklal Marşı’yla inle...

19 Mayıs Nazilli’de coşkuyla kutlandıSonraki Haber

19 Mayıs Nazilli’de coşkuyla kutlandı

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!