ÖRKOOP

CHP’li Bülbül, Aydın’daki intiharları gündeme taşıdı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’li Bülbül, Aydın’daki intiharları gündeme taşıdı 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da son dönemlerde artan intihar vakalarının araştırılması ve yeni politikalar geliştirilmesi talebiyle TBMM Başkanlığı’na  araştırma önergesi verdi.  
AKGÜL OFSET

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, TBMM Başkanlığı’na verdiği araştırma önergesiyle Aydın’da son zamanlarda artan intihar vakalarının nedenlerinin tespit edilmesi ve toplumsal psikoloji ile bireylerin gündelik yaşamlarını destekleyici politikaların iyileştirilmesini talep etti. Araştırma önergesinin gerekçe kısmında Dünya Sağlık Örgütü’nün son raporuna göre, Türkiye’de 3 milyon 260 bin 677 kişinin depresyonda olduğunu, depresyonun kişileri intihara sürükleyen en büyük risk olarak görüldüğü hatırlatan Bülbül, “Türkiye'de her 100 bin kişiden 12.6'sı intihar etmektedir. Bu da ülke nüfusu göz önüne alındığında Türkiye'de her yıl yaklaşık 10 bin kişinin intihar ettiğini göstermektedir” ifadelerini kullandı. 
  BİR AYDA SEKİZ İNTİHAR
  Son aylarda Aydın’da neredeyse her gün bir intihar vakası yaşandığını vurgulayan Bülbül, “Yaşları 15 ile 40 arasında değişen, farklı sosyo-ekonomik yapıya sahip kişilerin ekonomik sıkıntılar, aile içi bunalım gibi nedenlerle son bir ayda 8 intihar, 22 intihara teşebbüs olmuştur. Sayılarla ifade edilen bu konunun insan canı olduğu unutulmamalı ve bir kişinin bile intihara teşebbüs etmesi son derece önemli olmalıdır” sözleriyle konunun aciliyetine vurgu yaptı. 
  “YENİ POLİTİKALAR ÜRETİLMELİ”
  Süleyman Bülbül, araştırma önergesinin son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “TBMM'nin görevi, bireyleri bu çaresizliğe iten tüm psiko-sosyal, ekonomik ve toplumsal davranışları inceleyerek nedeni ne olursa olsun bu durumdan çıkış yolları bulmaktır. Bu nedenle Aydın ilinde son aylarda yaşanan intihar vakalarının nedenlerinin tespit edilmesi, toplumsal psikoloji ile bireylerin gündelik yaşamlarını destekleyici politikaların iyileştirilmesi ve yeni politikaların Yüce Meclisimizce belirlenmesi amacıyla Anayasanın 98’inci İç Tüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz.”

 

Rektör Aldemir, Sümer Kampüsü’nü gezdiÖnceki Haber

Rektör Aldemir, Sümer Kampüsü’nü gezdi

Kuyucak’ta turnuva heyecanı yaşandıSonraki Haber

Kuyucak’ta turnuva heyecanı yaşandı

Yorum Yazın

Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev
Nazilli THK, 11 bin deri topladı
Altın fiyatları tavan yaptı
Bozdoğan’da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Başka haber bulunmuyor!