CHP’li Bülbül’den Bakan Selçuk’a İŞKUR sorusu 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’li Bülbül’den Bakan Selçuk’a İŞKUR sorusu 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması talebiyle verdiği soru önergesinde, İŞKUR’un Aydın’daki çalışmalarını gündeme getirdi.  

CHP Aydın Milletvekili  Süleyman Bülbül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. CHP’li Bülbül, soru önergesinde Aydın’da İŞKUR tarafından iş gücü bedeli karşılanmak suretiyle hem kamu kurumlarına istihdam desteği, hem de işsizliği azaltma noktasında projeler sürdürüldüğünü hatırlatarak son beş yıl içinde kaç kişinin hangi kurumlarda  istihdam edildiğini sordu. 
  BELEDİYELERİN ALDIĞI PERSONELİ SORDU 
  CHP’li Süleyman Bülbül soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “2014 yılı Nisan ayından 2019 yılı Nisan ayına kadar, vergi ve SGK primleri dahil olmak üzere İŞKUR tarafından karşılanan ve geçici sürelerle kamu kurumlarında yapılan karşılıklı akitlerle istihdamı sağlanan kaç personel vardır? Yalnızca vergilerinin ve/veya sigorta primlerinin ve/veya iş gücü bedeli İŞKUR tarafından karşılandığı ve geçici sürelerle kamu kurumlarında istihdam edilen kaç personel vardır? Bu projeler, hangi kamu kurumlarıyla yürütülmüştür? İstihdam sayısının kamu kurumlarına göre dağılımı nedir? Söz konusu projeler herhangi bir yöntemle yerel yönetimlerle de yürütülmüş müdür? Yürütüldü ise hangi yerel yönetim hangi dönemlerde kaçar personel çalıştırma hakkı elde etmiştir?” 


 

Aydın’a bu yıl 470 leylek geldiÖnceki Haber

Aydın’a bu yıl 470 leylek geldi

Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programında kutladılarSonraki Haber

Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programınd...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!