ÖRKOOP

Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programında kutladılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programında kutladılar
Nazilli Ziraat Odası tarafından Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle iftar programı düzenlendi. Programda Nazilli protokolü ile tarım sektörünün temsilcileri bir araya geldi. Programın sonunda sürpriz yapan Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın doğum gününü kutladı.    
AKGÜL OFSET

Nazilli Ziraat Odası, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nün Ramazan'a denk gelmesi nedeniyle günü iftar yemeğinde kutladı. Nazilli Öğretmenevi’nde düzenlenen yemeğe Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sunay Güler, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, NZO Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu, Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve üreticiler katıldı. Programda iftar yemeğinin yenilmesinin ardından yemek duası yapıldı. Daha sonra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, günü anlam ve önemini anlatan birer konuşma yaptı.  
  “SİZLERİN ÜRETTİKLERİYLE BİZ HAYATTA KALIYORUZ”
  "Bugün benim için birçok anlamlı olayın yaşandığı bir gün" diyerek sözlerine başlayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Ayrıca da doğum günüm. Gerçekten üreten değerli çiftçilerimizin günlerini kutluyorum. Sizler varsanız bizler varız. Sizlerin ürettikleriyle biz hayatta kalıyoruz. Sizin her zaman yanınızda olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. 
  BEREKETLİ SEZON TEMENNİSİ
  Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ise, “Çiftçiler gününü hep beraber kutlayalım istedik. Çiftçilerimiz zor şartlar altında olsa da üretimden hiçbir zaman vazgeçmeyi düşünmüyor. Hayvanların ve insanların gıda ihtiyaçlarını karşılamak için gecesini gündüzüne katan tüm çiftçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezonun bol ve bereketli sezon olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
  "HER TÜRLÜ SAYGIYI HAK EDİYORLAR"   
  Dünyanın en zor zanaatını çiftçilerin yaptığına işaret eden Nazilli Ziraat Odası Meclis Başkanı Mesut Yörükoğlu, “Doğa koşullarıyla mücadele ettikleri kadar, piyasa koşullarıyla da mücadele edip ayakta durmaya çalışan bir üretim kesimi. Bugün insanlık gelişimine baktığımızda tarım çağından sanayi çağının doğduğunu görürsünüz. Türkiye’nin de olmazsa olmazlarından biri, tarımı geliştirip tarıma bağlı sanayiyle gelişmesidir. Bu gelişimde etkili olan biz çiftçilerin her türlü desteğe, her türlü saygıyı hak ettiğine inanıyorum” dedi. 
  SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI
  Konuşmaların ardından Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, Başkan Kürşat Engin Özcan’ın doğum günü olması nedeniyle sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Özcan’ın 43’üncü yaşının hayırlı olmasını dileyen İzgü, Başkan Özcan ve Yörükoğlu ile birlikte pastanın mumunu üfledi. 

 
  


 

CHP’li Bülbül’den Bakan Selçuk’a İŞKUR sorusu Önceki Haber

CHP’li Bülbül’den Bakan Selçuk’a İŞKUR s...

Gazeteciler meslek yasası istiyor Sonraki Haber

Gazeteciler meslek yasası istiyor 

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!