ÖRKOOP

Gazeteciler meslek yasası istiyor 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gazeteciler meslek yasası istiyor 
Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, gazeteciliğin kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmaması için meslek yasası çıkarılmasını istedi.  
AKGÜL OFSET

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde belediyeler imamı olduğu iddiasıyla tutuklanan Erkan Karaarslan'ın, duruşması görüldü. Karaarslan duruşmada, Sincan Cezaevine Aydın’dan eski bir gazetecinin görüşmeye gelip kendisine CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhinde beyanda bulunduğu takdirde serbest bırakılacağını söylediğini iddia etti. Erkan Karaarslan'ın iddiası Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan’ı harekete geçirdi. 
  “HERKES GAZETECİ OLABİLİYOR”
  Yazılı bir basın açıklaması yapan Ulucan, eli kalem tutan herkesin gazeteci sıfatı taşımasına tepki gösterirken, “Erkan Karaaslan’ın ifadesi hepimize ders olmalı. Karaaslan ifadesinde, cezaevinde avukat diye görüştüğü kişinin ‘Aydınlı gazeteci’ olduğunu söylüyor ve bu kişinin kendisine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhinde beyanda bulunması halinde serbest bırakılacağını söylediğini aktarıyor” ifadelerine yer verdi. 
  MESLEK YASASI İSTEDİ 
  Gazetecilik meslek yasasının bir an önce çıkarılmasını isteyen Ulucan, “Eli kalem tutan herkese ‘Gazeteci’ denildiğinde, birilerinin beslemesi, tetikçi, şantajcı bir yapı ortaya çıkıyor. Oysa gazetecilik çok onurlu bir meslektir. Mesleğin cefasını çekenlerle sefasını sürenlerin birbirinden ayrıldığı, ‘Gazeteciyim’ denildiğinde iğrenilerek bakılmadığımız, gerçek gazetecilerin değer kazandığı yeni bir dönemin başlaması yine bizlerin elindedir. Gazeteciliği ucuzlatan her türlü söyleme karşı tavrımız devam edecektir” sözleriyle tepkisini dile getirdi. 

 

Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programında kutladılarÖnceki Haber

Dünya Çiftçiler Günü'nü iftar programınd...

Kuyucak Ziraat Odası ve ADÜ çiftçi için el ele Sonraki Haber

Kuyucak Ziraat Odası ve ADÜ çiftçi için...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!