İhtiyacınızdan Fazla Kredi Almayın 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İhtiyacınızdan Fazla Kredi Almayın 
Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Dursun Öztunç, üyelerini amacı dışında ve gereken miktarın üzerinde kredi almamaları konusunda uyardı 

Nazilli ESKKK Başkanı Dursun Öztunç, ortaklarına önemli uyarılarda bulundu. Son yıllarda yaptıkları çalışmalarla kooperatifi 8’inci gruptan 1. gruba çıkararak 200 bin liraya kadar kredi verebilir duruma getirdiklerini ifade eden Öztunç, bu başarının da verilen kredilerin geri alınabilmesiyle gerçekleştiğini belirtti. Bu yıl ilk kez 500 bin liraya kadar iş yeri edindirme kredisi vermeye başladıklarını da açıklayan Öztunç, “Tüm üyelerimize kapımız açık. Esnafa hizmet için geldik ancak hizmet yapabilmemiz için ortaklarımızın da bazı konularda hassasiyet göstermesi gerekiyor” dedi. 
  "İHTİYAÇ DIŞI KREDİ TALEP EDİLİYOR"
  Kooperatif ortaklarının bazen amacı dışında ve ihtiyaçlarından fazla kredi kullanmak istediklerini dile getiren Başkan Öztunç, “Devlet, kullandığımız kredinin faizinin yarısını karşılıyor. Burada amaç ticareti hareketlendirmek. Ancak bazı ortaklar, örneğin oğluna ev almak için kredi çekmek istiyor. Bazen de ihtiyacından çok daha fazla miktarda kredi talebinde bulunuyorlar. Bu durumda hem gerçek ihtiyaç sahiplerinin önünü kesmiş oluyorlar, hem de ödeyemediklerinde kooperatifimize zarar vermiş oluyorlar” diyerek üyelerini kredi konusunda hassas davranmaya davet etti. 

 

 

Atabaydan Radyo Programında Vegfest TanıtımıÖnceki Haber

Atabaydan Radyo Programında Vegfest Tanı...

Didimli Gaziler, Şehitler İçin Mevlit OkuttuSonraki Haber

Didimli Gaziler, Şehitler İçin Mevlit Ok...

Yorum Yazın

Akçay’da boğulan kardeşler toprağa verildi
Nazilli’ye üst düzey çıkarma
Başkan Zeki İnal, Çerçioğlu'nu ziyaret etti
Gazeteci Ata’nın acı günü
NTO, İstanbul Yapı Fuarı'na katıldı
Başkan Özcan, yılların sorununu kepçeyle çözdü
Nazilli’de yüzme havuzu Pazartesi açılıyor
Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllendirdi
Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 
Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü

Başka haber bulunmuyor!