Kanserde erken teşhisin önemini anlattılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kanserde erken teşhisin önemini anlattılar
Nazilli Toplum Sağlığı Kanser Erken Teşhis Merkezi personeli tarafından semt pazarında bilgilendirme yapıldı.

 Vatandaşlara broşürlerin de dağıtıldığı bilgilendirme etkinliğinde konuşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Doktoru Hulusi Takım, “Kolon, meme ve rahim ağzı kanserleri oldukça sinsi kanserler oldukları için, ne kadar erken gelinirse kurtulma şansı o kadar artıyor. Bunun için halkın çok olduğu yerlerde broşürler dağıtıyoruz” dedi.
  HALK, MERKEZLERE DAVET EDİLİYOR
  Merkezin çalışmaları kapsamında ücretsiz testler yapılıyor. Merkez dışında doktor, hemşire ve çalışanlar tarafından insanların yoğun bulunduğu yerlerde el broşürleri dağıtılarak, halk merkezlere davet ediliyor. Son olarak Salı ve Çarşamba pazarında gezen merkez yetkilileri, kanserde erken teşhisin önemini anlattı ve materyaller dağıttı.
  “ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”  
  İlçe Sağlık Müdürlüğü Doktoru Hulusi Takım, "Sağlık Bakanlığına bağlı Toplum Sağlığı Kanser Erken Teşhis Merkezi olarak KETEM birimi bünyesinde vatandaşlarımıza kanserlerde erken teşhisin önemini anlatıyoruz. Kolon, meme ve rahim ağzı kanserleri oldukça sinsi kanserler oldukları için ne kadar erken gelinirse kurtulma şansı o kadar artıyor. Bunun için halkın çok olduğu yerlerde broşürler dağıtıyoruz. Ücretsiz bir şekilde materyal tüpler dağıtıyoruz. Bu taramalar tamamen ücretsiz, devletimiz tarafından yapılıyor. Merkezimize gelindiği takdirde her şekilde ben ve diğer görevliler tarafından vatandaşımıza yakından ilgilenip yardımcı oluyoruz. ‘Kanser önlenebilir bir hastalıktır, erken teşhis hayat kurtarır’ sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Anahtar Kelimeler:
Genç sürücü hız kurbanı olduÖnceki Haber

Genç sürücü hız kurbanı oldu

Tatilde Unutamayacakları Anıları YaşatıyorlarSonraki Haber

Tatilde Unutamayacakları Anıları Yaşatıy...

Yorum Yazın

Akçay’da boğulan kardeşler toprağa verildi
Nazilli’ye üst düzey çıkarma
Başkan Zeki İnal, Çerçioğlu'nu ziyaret etti
Gazeteci Ata’nın acı günü
NTO, İstanbul Yapı Fuarı'na katıldı
Başkan Özcan, yılların sorununu kepçeyle çözdü
Nazilli’de yüzme havuzu Pazartesi açılıyor
Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllendirdi
Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 
Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü

Başka haber bulunmuyor!