ÖRKOOP

Klasik müzik ve operayı eğlenerek öğrendiler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Klasik müzik ve operayı eğlenerek öğrendiler
Nazilli Belediyesi’nin organizasyonuyla sahnelenen “Kahkahalı Tınılar” adlı gösteride klasik müzik enstrümanları ve operada kullanılan sesler, eğlenceli bir sunumla miniklere anlatıldı Nazilli Belediyesi çocuklara klasik müzik ve operayı sevdirmek amacıyla “Kahkahalı Tınılar” adlı gösteriyi ilçeye getirdi.
AKGÜL OFSET

Mehmet Yüzügüler Konferans Salonu’nda halka açık olarak sahnelenen oyunu çocuklar kadar ebeyvnleri de beğenerek izledi. Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Soprano Olcay Şahin ve Özgür Elgün’ün sanat yönetmenliğinde hazırlanan gösteride piyano, viyola, çello ve keman gibi klasik müzik enstrümanları, müzisyenler tarafından çocuklara anlatılarak ünlü klasik müzik eserleri seslendirildi.

OPERA GÖSTERİSİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Sunuculuğunu Deniz Galip Oygür’ün yaptığı gösteride Swetlana Palatkina Yılmaz piyanoyu, Elena Ulugüner viyolayı, Peter Mcayew kemanı, Umut Balta çelloyu izleyenlere anlattı ve enstrümanlarıyla beğenilen klasik müzik eserlerini seslendirdi. Gösteride ayrıca Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi soprano Olcay Şahin, soprano Yelin Pelin Başlıoğlu ve tenor Ali Şafak Ceylan sahne aldı. Yeliz Pelin Başlıoğlu Carmen Operası’ndan Habanera, Olcay Şahin Don Giovanni Operası’ndan Zerlina aryası ve Hoffman’ın Masalları Operası’ndan kukla bebek aryası, Tenor Ali Şafak Ceylan Palyaço Operası’ndan palyaço aryası, Umut Balta Carmen Operası’ndan Matador aryasını seslendirdi. İzleyenler tarafından büyük beğeni kazanan gösteri ayakta alkışlandı.

Anahtar Kelimeler:
Kuyucaklı minik güreşçiler madalyayla döndüÖnceki Haber

Kuyucaklı minik güreşçiler madalyayla dö...

Nazilli Berberler Odası’ndan birlik ve beraberlik iftarıSonraki Haber

Nazilli Berberler Odası’ndan birlik ve b...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!