ÖRKOOP

Konya lezzetleri artık Nazilli’de

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Konya lezzetleri artık Nazilli’de
Nazilli Zafer Mahallesinde, Konyalı Ahmet Usta Restoran'ın açılışı yapıldı. Konya mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini sunmayı amaçlayan 26. şubenin açılışına, Konyalı Ahmet Usta’nın kurucusu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Bulut ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı.
AKGÜL OFSET

Nazillili pide ustası Muhammet Demirtaş, Ordu Caddesi üzerinde bulunan Ege Hayat 4 Bilge Konutları’nda, 26'ncı ‘Konyalı Ahmet Usta’ şubesini açtı. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin memleketi olan Konya'nın ünlü etli ekmeğini ilk olarak İzmirlilere sevdiren Konyalı Ahmet Usta, Nazilli’de Ramazan'a özel iftar menüleriyle de hizmet verecek. Açılışa Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Soner Yelkovan, Konyalı Ahmet Usta Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Bulut, işletme sahibi Muhammet Demirtaş, ailesi, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ALLAH BOL KAZANÇLAR VERSİN”

Zor zamanlarda girişimcilik yapan herkese destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Selçuk Üniversitesi'nde okudum. 5 yılım orada geçti. Dolayısıyla etli ekmeğini de, Mevlana'sını da, bamya çorbasını da bilirim. Allah bol kazançlar versin. Zorlu bir zamanda bu işletmeyi hizmete soktular. Bizler de bu zorlu zamanda girişimcilik yapan arkadaşlarımıza her zaman destek vermeye hazırız. Konya mutfağını özledim. Ramazan ayında bu lezzetlerden oluşan bir iftar yapılabilecek. Hayırlı olsun” dedi.

“ÖZEL LEZZETLERİ NAZİLLİLİLERLE BULUŞTURACAĞIZ”

Restoranın İzmir Gaziemir'de küçük bir dükkanda 2007 yılında doğduğunu ifade eden Bulut, bugün büyüyerek herkes tarafından bilinir hale geldiğini dile getirdi. Bulut, “Güler yüz, hızlı servis, kalite ve hijyen temel prensiplerimizdir. Yurt dışında 3, Türkiye'de 23 şubemiz var. Konya'nın özel lezzetlerini Nazillililerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Herkesi bu lezzeti tatmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

“İLKOKULDAN ÇIKTIĞIM İLK GÜNDEN BERİ BU İŞİ YAPIYORUM”

Uzun yıllar İzmir’de Konyalı Ahmet Usta’nın mutfağında işi öğrendiğini belirten işletme sahibi Muhammet Demirtaş, “İlkokulu bitirir bitirmez önlüğü taktım. Ustalığı elde edene kadar işin tüm inceliklerini öğrendim. Yaklaşık 10 yıldır İzmir'de hizmet vermekteydim. Konyalı Ahmet Usta'nın tezgahlarında yetiştim. Gerekli araştırmalarım neticesinde hem memleketim Nazilli'ye hizmet etmek, hem de Konyalı Ahmet Usta'ya hizmetimi sürdürmek için 26'ncı şubeye talip oldum. İlkokuldan çıktığım ilk günden beri bu işi yapıyorum" ifadelerini kullandı.

ETLİ EKMEĞİN SIRRI

Konya’nın en meşhur lezzeti 'etli ekmek'in özel bir lezzet olduğunu dile getiren Demirtaş, “Konya lezzetlerini Nazillililere sevdirmeyi başaracağımıza inanıyorum. Konya'ya has etli ekmeğin sırrı hamurunda ve kıymasında gizli. Etli ekmeğimizin hamuru diğerlerine göre incedir. Bizde bir kilogram kıymanın içerisinde bir tane soğan ve yarım kilogram domates vardır. Domatesi de kıymayı sulandırmak için kullanırız. Tuzun haricinde herhangi bir baharat da kullanmayız. Gerisi tamamen ustalık” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Konyalı Ahmet Usta'nın 26’ncı şubesi dualar eşliğinde açıldı. Protokol üyeleri davetlilerle birlikte kurdele kesiminin ardından işletme sahibi Muhammet Demirtaş tarafından ikram edilen ‘bıçakarası etli ekmek’in tadına baktı.

Anahtar Kelimeler:
Ankara’daki Aydınlılar konserde buluştuÖnceki Haber

Ankara’daki Aydınlılar konserde buluştu

Aydın ve Muğla’da araziler birleştiriliyorSonraki Haber

Aydın ve Muğla’da araziler birleştiriliy...

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!