Kuyucak’ta 57 bin hayvan aşılanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak’ta 57 bin hayvan aşılanıyor
Kuyucak İlçe Tarım Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimler, 2019 yılı boyunca Kuyucak’ta bulunan takriben 34 bin büyükbaş ve 23 bin küçükbaş olmak üzere toplamda 57 bin hayvanın sağlığını korumak amacıyla koruyucu hekimlik çalışmaları kapsamında aşılamasını gerçekleştirecek.

Kuyucak İlçe Tarım Orman Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğünce Kuyucak ilçe sınırları içinde bulunan 57 bin hayvanın hastalıklardan korunması için  Şap, Çiçek, Şarbon, Mavidil, Brusello, Veba ve Kuduz aşıları için 2019 Şubat ayından başlamak üzere yıl sonuna kadar tüm aşıların uygulamasını gerçekleştiriyor. 57 bin hayvanın aşılarının yanı sıra kırsalda bin 250 adet kedi ve köpeğe de kuduz aşısı yapan İlçe Tarım Orman Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, 11 Şubat ve 22 Mart tarihleri arasında 23 bin koyun ve keçinin Çiçek Aşılarını uyguladıklarını belirtti. Veteriner Hekimler, 25 Şubat 2019 ile 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında da Kuduz Aşılarını uygulamaya geçirdiklerini söyledi.
Kuyucaklı veteriner hekimler, insan sağlığını korumanın yolunun hayvanlarda koruyucu hekimlikten geçtiğini bu nedenle sorumluluk bilinci içinde devlet destekli koruyucu hekimlik görevini yerine getirmeye devam edeceklerini söylediler.


 

‎Sokak sakinlerinden imece usulü iftar geleneğiÖnceki Haber

‎Sokak sakinlerinden imece usulü iftar g...

Aydınlılar Derneği Didimli bisikletçileri ağırladıSonraki Haber

Aydınlılar Derneği Didimli bisikletçiler...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!