Lösemi Hastası Emre İçin Seferber Oldular

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Lösemi Hastası Emre İçin Seferber Oldular
Söke'de vatandaşlar, lösemi teşhisi konulan 8 yaşındaki Emre Çatal için seferber oldu. Kızılay tarafından kurulan Kan Bağışı İstasyonu'na akın eden vatandaşlar, küçük Emre'nin bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundular.  

Her ikisi de öğretmen olan anne Ayşen ve baba Ömer Faruk Çatal'ın oğulları Emre Çatal'ın tedavisi, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde sürüyor. Kök hücre ve ilik nakli ihtiyacı olan minik Emre için sosyal medya üzerinden kampanya başlatılırken, Sökeliler adeta seferber oldu. Kızılay ile görüşen aile fertleri, kök hücre bağışı için vatandaşlara çağrıda bulundu. 
  HERKESİ DAVET ETTİLER 
  Sökeliler, çağrı üzerine, Hükümet Meydanı'nda kurulan Kızılay Kan Bağışı İstasyonu'na adeta  akın etti. Bağışta bulunan vatandaşlardan Sökeli Adil Çoksoy, "İnşallah hem Emre kardeşimize, hem de tüm kök hücre nakli bekleyen arkadaşlarımıza, çocuklarımıza faydalı olur. Herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum" dedi.
  "DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
  Kızılay yetkilileri ise, "Emre kardeşimiz için başlatılan bu kampanyaya tüm Sökeli vatandaşlarımız sağ olsunlar yoğun ilgi gösterdiler. Başta sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm kurumlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kampanyamız verimli geçiyor. Yıl boyunca herkesi davet ediyoruz. Kök hücre bekleyen birçok lösemili hastamız var. Onlar adına  tüm vatandaşlarımızı her zaman bu şekilde duyarlı olmaya davet ediyoruz" diyerek ilgiden dolayı teşekkür ettiler.  

 

Büyükşehirden Nysa Kazılarına DestekÖnceki Haber

Büyükşehirden Nysa Kazılarına Destek

Aydından Kahraman Mehmetçiğe Destek Sonraki Haber

Aydından Kahraman Mehmetçiğe Destek 

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!