Millet İttifakı’ndan seçmene “stratejik” mesaj

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Millet İttifakı’ndan seçmene “stratejik” mesaj
Millet İttifakı ortakları Nazilli’de Kürt kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Muammer Aksoy Mahallesi’ni ziyaretinde seçmene kritik mesajlar verdi. İttifak ortağı CHP’nin İlçe Başkanı Serkan Sevim, “Bu seçim stratejik olarak oy kullanılacak bir seçim” derken, İYİ Partili Belediye Başkan Adayı Kürşat Engin Özcan da, “İlçe belediyesini Büyükşehir’le birleştirin” mesajı verdi.  

Seçim çalışmalarını sürdüren Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Kürşat Engin Özcan, Muammer Aksoy Mahallesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Selahattin Acar Düğün Salonu’na giden Özcan ve beraberindeki heyet, Kader-Engin Kanal çiftinin düğün merasimine katıldı. Burada Nazilli Manavlar Odası Kemal Cansız’la birlikte halay çeken Özcan, genç çifte mutluluklar diledi. CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural ve Belediye Meclis üyesi adaylarının da aralarında bulunduğu heyet daha sonra Beytaş Kıraathanesi’nde vatandaşlarla buluştu. 
  “VATANDAŞ BIKKIN”
  Muammer Aksoy Mahalle Muhtarı Cindi Karahan’ın da hazır bulunduğu buluşmada ilk olarak Serkan Sevim vatandaşlara hitap etti. Türkiye’de herkesin bıkkın durumda olduğunu iddia eden Sevim, “Vergilerle zengin olanlardan, hizmet edemeyen beceriksizlerden, oy vermediği için kendisini terörist ilan edenlerden bıkmış. Bu salondakilerin yüzde 99’u terörist. Bu kokuşmuş ağzı sürekli sürdürerek 17 yıldır bizi ayrıştıran, ötekileştiren bir zihniyetin 31 Mart’ta sizlerin oylarıyla artık tüm Türkiye’de gitmesi gerekiyor. Bu bizim çalışmalarımız, sizlerin de oylarıyla olacak. Aydın’da Özlem Çerçioğlu’nu, Nazilli’de Kürşat Engin Özcan’ı seçersek,  Nazilli’nin yılllardır çözülemeyen sorunları ivedilikle çözülecek” diye konuştu.
  CHP’Lİ SEVİM HÜKÜMETE YÜKLENDİ 
  Konuşmasının bir bölümünü genel siyasete ayıran CHP’li Serkan Sevim, hükümete çattı. “Aklımızla oynuyorlar” diyen Sevim, “17 yıldır toplumun yüzde 50’sinin teveccühüne sahip olmuş bir iktidarın hala bir beka sorunu var demesi bizimle dalga geçtiklerini gösteriyor. Bir gün terörist ilan ediyorlar, ertesi gün İstanbul’da  HDP’nin oyuna talibiz diyorlar.  Biz bu kadar salak değiliz. 17 yıldır makam, para, emniyet, istihbarat her şey ellerinde hala beka sorunu var diyerek kendi beceriksizliklerini örtüyorlar. Bu seçim stratejik oyların kullanılması gereken bir seçim. Özgür bir Türkiye yaratmak için  oylarımızı 31 Mart’ta kullanmak zorundayız” sözleriyle doğu kökenli vatandaşlara mesaj verdi. Sevim 31 Mart’ta hem Nazilli’ye 10 yıldır getirilmeyen hizmetleri getireceklerini, hem de iktidarın çöküşünü başlatacaklarını iddia etti. 
  “İKİ BELEDİYEYİ BİRLEŞTİRİN” ÇAĞRISI
  Daha sonra konuşan İYİ Partili Kürşat Engin Özcan ise, Nazilli için 30 proje hazırladıklarını ifade etti. Özcan, “Mahallenizde yaz aylarında ikinci katlara su çıkmadığını, yağmurlu günlerde sokaklarınızın göl olduğunu,  imar ve tapu sorunu yaşadığınızı biliyoruz. Söz veriyorum seçimi kazanırsak Aydın’da Özlem Hanım’la birlikte hareket edeceğiz.  Sorunların çözümü iki belediyenin işbirliğiyle mümkündür. Geçen seçimde farklı tercihlerin sonucunu beraber yaşadık. İki belediyenin birbirleriyle çarpışması sonucu arada vatandaş ezildi. Bu ayrıma bir son verin” diyerek vatandaşlardan hem kendisi, hem de Özlem Çerçioğlu için destek istedi. Özcan, Cumhur İttifakı’nın seçimden sonra dağılacağını, Millet İttifakı’nın ise 2024’e kadar devam edeceğini savundu.  

 

ADÜ’lü öğrenciler yaşlıları unutmadı Önceki Haber

ADÜ’lü öğrenciler yaşlıları unutmadı 

Yapı kooperatifinde gergin genel kurul tamamlandıSonraki Haber

Yapı kooperatifinde gergin genel kurul t...

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!