ÖRKOOP

Nazilli Belediyesi’nde 3 yeni müdürlük kuruldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli Belediyesi’nde 3 yeni müdürlük kuruldu
Nazilli Belediyesi olağan meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Toplantıda 1’i ek gündem olmak üzere toplam 6 madde görüşülerek karara bağlandı. 
AKGÜL OFSET

Nazilli Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısının 1. birleşimi 5393 sayılı kanunun 20. maddesi gereğince Belediye Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın şehit cenazesine katılması nedeniyle Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan başkanlığında gerçekleşti. 1’i ek olmak üzere 6 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, belediye bünyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü kadroları oluşturulmasına karar verildi.
  3 YENİ MÜDÜRLÜK OLUŞTURULDU
  Nazilli Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısının 1'inci oturumunda İlk maddede yer alan 'kadro ihdasının görüşülmesi maddesi' uyarınca, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olan Basın Birimi, kamuoyunun istek ve önerilerini iyi analiz etmek ve belediyenin çalışmalarını kusursuz bir şekilde aktarmak amacıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak oluşturulmasına karar verildi. Aynı maddede yer alan yeni iki müdürlük ise; günün koşullarına uygun iş ve işlemlerin hızlanması için Bilgi İşlem Müdürlüğü ile gençlerin sportif faaliyetlerini karşılamak adına Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü oldu. 1'inci maddede yer alan 3 yeni müdürlük kadrosu ihdası oy birliği ile kabul edildi.
  İŞÇİ BORÇLARI 30 TAKSİTTE ÖDENECEK
  Gündemin ikinci maddesinde yer alan kamu görevlileri sendikaları ile sözleşme ve protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a yetki verilmesi ile gündemin dördüncü maddesinde yer alan Dallıca Mahallesi 785 nolu parseldeki uygulama imar plan değiştirilmesinin imar komisyonuna sevki sağlanması ve beşinci maddesinde yer alan Belediye İş Sendikası’nın sendikaya üye işçilerden kesilen aidatların tahsili için Nazilli Belediye Başkanlığı'na açtığı ve Nazilli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen 500 bin TL tutarındaki davada davacıya borcun faizlerin silinmesi şartıyla 30 ay eşit taksitlerle ödenerek, mahkeme ve avukatlık masraflarında karşılanarak uzlaşma yoluna gidilmesinin kararlaştırılması yer aldı.
  MİLLET İTTİFAKI ÇEKİMSER KALDI
  2018 yılı kesin hesabının görüşülmesi maddesinde ise millet ittifakı üyelerinin çekimser oy kullandığı görüldü. MHP ve AK Parti grupları maddeyi kabul ederken, 2018 yılı kesin hesabı CHP ve İYİ Parti’li üyelerin çekimser oylarıyla meclisten geçti.
  ASKİ’YE 19 YILLIK TAHSİS
  Ek gündem maddesinde yer alan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Nazilli Belediyesi'ne sunduğu Pirlibey Mahallesi Bayram Camii mevkiinde bulunan 11 bin 631 metrekarelik alan üzerinde atık su arıtma tesisi yapma talebi üzerine arazinin 19 yıllığına bedelsiz olarak tapu tahsisi yapılması maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Maddenin oylanması sırasında ASKİ’nin Pirlibey’de İçmesuyu ve Kanalizasyon Şebeke Hattı çalışmalarına başladığı da hatırlatılarak çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür edildi.

 

Sultanhisar Belediyesi’nde temsilciler seçildiÖnceki Haber

Sultanhisar Belediyesi’nde temsilciler s...

Sezgin'den YSK kararına tepkiSonraki Haber

Sezgin'den YSK kararına tepki

Yorum Yazın

Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev
Nazilli THK, 11 bin deri topladı
Altın fiyatları tavan yaptı
Bozdoğan’da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Başka haber bulunmuyor!