Nazilli’de her cebe uygun iftar menüsü var

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de her cebe uygun iftar menüsü var
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte lokantalar da iftar menülerini vatandaşların beğenisine sundu.

Nazilli’de 10 liradan 35 liraya kadar iftar menüsü bulmak mümkün. Ramazan dolayısıyla Nazilli’deki birçok restaurant iftar menüleri hazırlayarak halkın beğenisine sundu. Nazilli’de her bütçeye uygun iftar menüsü bulmak mümkün. Esnaf lokantalarında 10 liraya dört çeşit yemek bulunan iftar menüsü bulmak mümkünken, üst gelir grubuna hitap eden kebapçılarda ise iftar menüleri ortalama 35 liraya mal oluyor. Nazilli Ömür Pide’de mercimek çorbası, pide çeşitleri, kiremitte köfte, kola ve salatadan oluşan iftar menülerinin fiyatı 14.5 lira ile 19.5 lira arasında değişiyor. Özellikle öğrenciye yönelik çalıştıkları için fiyatları uygun tuttuklarını belirten Nazilli Ömür Pide’nin sahibi Mehmet Güneş, “Akşam saat 17.00’den sabah 05.00’e kadar internet üzerinden sipariş alıyoruz. İnternet satışlarımız daha yoğun. Buradan Sultanhisar’a kadar servisimiz var” dedi.

KEBAP RESTAURANTLARINA TALEP YOĞUN

Nazillili vatandaşların iftar için en çok tercih ettikleri mekanlar arasında kebap restaurantları başta geliyor. Kebap restaurantlarında iftar menüleri bulunmuyor ancak ortalama bir iftar yemeği 35 liraya mal oluyor. Antep Kebap Lahmacun’un işletme sahibi Kadir Baktemur, iftar yemeğinin mercimek çorbasının yanında Adana, Urfa, kuşbaşı, tavuk şiş, kanat, sarma beyti gibi kebap çeşitleri, yoğurt, bulgur pilavı ve bir meşrubatla birlikte kişi başı 30-35 liraya mal olduğunu söyledi. Baktemur iftar için rezervasyonla çalıştıklarını ifade etti.

EV YEMEKLERİNDE BOL ÇEŞİT

İftarda ev yemeği tercih edenler için de Halam Lokantası zengin menüsüyle hizmet sunuyor. Lokantanın sahibi Filiz Çimen, domates mercimek, sebzeli tavuk suyu, tarhana çorbası seçeneklerinin yanı sıra ana yemek olarak et ve tavuk sote, karnıyarık, kuru fasulye, etli nohut, nohutlu köfte, kızartma, ciğer, fırın köfte, çömlekte güveç gibi birçok çeşitleri bulunduğunu söyledi. Halam Lokantası’nda bir çeşit çorba, bir ana yemek, yanında pilav ve cacık bulunan bir menü yaklaşık 35-40 liraya mal oluyor.

Anahtar Kelimeler:
Yetik, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere işaret ettiÖnceki Haber

Yetik, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere i...

Kuyucak HEM’den meraklılarına Fotoğrafçılık KursuSonraki Haber

Kuyucak HEM’den meraklılarına Fotoğrafçı...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!