Pefa-2018,  Ekonomi Duayenlerini Bir Araya Getirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
 Pefa-2018,  Ekonomi Duayenlerini Bir Araya Getirdi
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından '1. Uluslararası Politik, Ekonomik ve Finansal Analiz Kongresi-2018' (PEFA-2018) gerçekleştirildi. ‘Güçlü Sermaye Piyasası, Güçlü Ekonomi’ ana temasıyla düzenlenen kongrede, sosyal bilimler alanındaki en son gelişim ve değişimler masaya yatırıldı.  

Kongrenin açılış töreninde konuşan ADÜ Rektörü ve Kongre Onursal Başkanı Prof. Dr. Cavit Bircan, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi'nin uluslararası bir kongreye ev sahipliği yapmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. 
  "GELENEKSELLEŞECEĞİNE İNANIYORUM"
  Prof. Dr. Bircan, “Son yıllarda gerek altyapı, gerekse sosyal imkanlar bakımından önemli atılımlar gerçekleştirdiğimiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin tüm bu gelişmeleri bilimsel etkinliklerle taçlandırması üniversitemiz için onur kaynağıdır. Ayrıca üniversitemizin en fazla lisans öğrencisine sahip olan fakültesinin yoğun öğretim faaliyetlerinin arasında böyle seçkin bir kongre düzenlemesinin önemli bir örnek oluşturacağına ve bu kongrenin gelenekselleşeceğine yürekten inanıyorum” dedi. 
  “SOSYAL BİLİMLER DE DEĞİŞİMLER YAŞAMAKTA” 
  Kongreye ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirten Nazilli İİBF Dekanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Mehmet Erdemir Gündoğmuş ise, “Küresel ve toplumsal değişimlerle birlikte sosyal bilimler de değişimler yaşamakta ve kendini yenileme imkanı bulmaktadır. Bu değişim ve yenilikler çağında, şüphesiz yeni belirsizlikler ve soru işaretleri de oluşmaktadır. Böyle bir ortamda belirsizlikleri ortadan kaldırmak, kamuoyunu aydınlatmak, yeni tartışmalar yaratarak yeni açılımlar geliştirmek, toplumsal sorunlara çözüm yollarını bulmak, yeniden üretmek ve bilgilendirmek sosyal bilimlerin temel hedefleridir. Bu hedefleri gerçekleştirmek adına yürürken multidisipliner bilgi paylaşımını önemsemek ve başka alanlardaki yöntem, görüş ve kuramların yeni bir alana uygulanmasına fırsatlar tanımak önemli bir sorumluluktur. Bu düşünceler ışığında gerçekleştireceğimiz kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
  KÜRESEL PİYASALAR VE TÜRKİYE EKONOMİSİ MASAYA YATIRILDI
  Yaklaşık 250 akademik bildirinin sunulduğu kongrenin açılış konuşmasını, Yunanistan Agean Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. John Karkazıs ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkan Vekili Dr. Berra Doğaner yaptı. Kongre kapsamında moderatörlüğünü Barış Esen’in yaptığı, konuşmacı olarak Murat Sağman, Dr. Yaşar Erdinç, Mert Yılmaz ve Cüneyt Paksoy’un katıldığı 'Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi' başlıklı özel oturum ilgi çekti. Üç gün boyunca Çalışma Ekonomisi, Ekonometri, Ekonomi, Finans, İnsan kaynakları Yönetimi, İş ve İş Kanunu, Kamu Maliyesi, Kamu Yönetimi, Kentleşme, Çevre ve Enerji, Maliye, Muhasebe/Denetim, Pazarlama, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Stratejik Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret/Lojistik, Üretim Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Yönetim/Organizasyon ve diğer ilişkili sosyal bilim alanlarında bildiriler sunuldu. Son günde Karacasu Kahvederesi Yaylası'nda yöresel öğle yemeği yenmesi ve Afrodisias Antik Kent gezisi ile kongre sona erdi.

 

Kuşadası Zeytinyağına, Abdde Büyük OnurÖnceki Haber

Kuşadası Zeytinyağına, Abdde Büyük Onur

Orge 10Uncu Yılını KutladıSonraki Haber

Orge 10Uncu Yılını Kutladı

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!