Rektör Aldemir, Sümer Kampüsü’nü gezdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rektör Aldemir, Sümer Kampüsü’nü gezdi
Adnan  Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Nazilli Sümer Kampüsü’nü gezdi. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın da bulunduğu ziyarette Sümerbank’ın yaşatılması için yapılacak çalışmalar görüşüldü  

Adnan  Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, beraberindeki heyetle Nazilli Sümer Kampüsü’nü ziyaret etti. Ziyarete Aldemir’in yanı sıra, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ADÜ Genel Sekreteri Baki Aslantaş ve ilgili amirler katıldı. Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Ercan Sepetcioğlu, Nazilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Çağrı Köroğlu ve yardımcıları tarafından karşılanan heyet, Sümerbank Müzesi'ni, fabrika alanını, Gıdı-Gıdı Treni'ni ve desen arşivini gezerek bilgiler aldı. 
  “SÜMERBANK YAŞATILMALI”
  Ziyarette Doç. Dr. Tuncay Ercan Sepetcioğlu’nun Sümerbank arşiv görüntülerini içeren sunumunun ardından Sümer Kampüsü’nün geleceği konuşuldu. Nazilli’nin tarihine tanıklık eden Türkiye’nin gözbebeği Atatürk'ün mirası Sümerbank Fabrikası'nın değerlendirilmesi ve yaşatılması için bir yol haritası hazırlanması hususunda tüm mülki amirlerin desteğiyle fikir birliğine varıldı. Sümerbank ile ilgili projelerin hazırlanması ve yeni toplantıların organize edilmesi ile ilgili kararlar alındı.

 

Horsunlu’ya sosyal tesis yapılıyor Önceki Haber

Horsunlu’ya sosyal tesis yapılıyor 

CHP’li Bülbül, Aydın’daki intiharları gündeme taşıdı Sonraki Haber

CHP’li Bülbül, Aydın’daki intiharları gü...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!