ÖRKOOP

Sultanhisar Belediyesi’nde temsilciler seçildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sultanhisar Belediyesi’nde temsilciler seçildi
Sultanhisar Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında, çeşitli birliklere ve Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne temsilci seçimi yapıldı.  
AKGÜL OFSET

Sultanhisar Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı 1. Oturumu Başkanlık makam odasında Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya başkanlığında yapıldı. Toplam 16 maddenin görüşüldüğü toplantıda çişitli birliklere asil ve yedek temsilciler seçildi. Aydın Afet Hizmet Birliği’ne Gülay Karaşıray, Türkiye Belediyeler Birliği’ne İlhan Özdemir, Hayvan Islahını Geliştirme ve Sağlığını Koruma Birliği’ne Okan Yalçınkaya, Tarihi Kentler Birliği’ne Mustafa Kırcalı, Gayrimenkul Satış Komisyonu’na Necdet Arıkan asil üyeler olarak seçildi. 
  MECLİS ÜYESİ POLEMİK YARATTI 
  Gündemin 7. Maddesi, Mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğüne ait olup içerisinde spor tesisleri ve festival alanı bulunan Atça Mahallesi’nde bakım ve onarımı Belediyeye ait olmak üzere kullanım hakkının 10 yıl süreyle Sultanhisar Belediyesi’ne verilmesi teklifi görüşüldü. Başkan Yıldırımkaya maddenin açıklamasını yaptığı sırada toplantının başından sonuna kadar neredeyse her maddeye itiraz ederek Yıldırımkaya ile polemiğe giren AK Partili Meclis üyesi Mustafa Çınar’la aralarında hararetli bir tartışma yaşandı. Yıldırımkaya, “Burayla ilgili son birkaç yıldır bizi çok üzdüler. Orada deve güreşi yapıp para aldığımızı iddia ederek birilerini şikayet etti. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına 10 yıllığına belediyeye tahsis ediyoruz” dedi. Bunun üzerine Mustafa Çınar, “O tesisi 2009 yılında biz yaptık. O zaman da siz bizi şikayet etmiştiniz” sözleriyle Yıldırımkaya’ya tepki gösterdi. 
  ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA MECLİSİ SEÇİLDİ 
  Toplantıda daha sonra Sulter’e belediyeye temsilci atanması, Malgaç Köprüsü Kuva-i Milliye Direnişi 100 . Yıldönümü Anma Programı, Sultanhisar Belediyesi’nde çalışan kamu görevlilerinin  Sosyal Dayanışma Teminatı alabilmesi için yetkili sendika ile toplu sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’ya yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. 2018 Bütçe Kesin Hesabı Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda son olarak Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne gizli oyla 5 asil 5 yedek üye seçildi. Oylama sonucunda Cihan Öncan, Kerim Gülova, Cemal Bektaş, Şenol Kıllıoğlu, Süreyya Balaban, asil üyeler, Tahir Yıldırım, Ömer Erçin, Mehmet Güngör, Vedat Aktaş ve İbrahim Uzak yedek üye olarak seçildi. 

 

Hasköy Ortaokulu’nda Bilim Fuarı heyecanı Önceki Haber

Hasköy Ortaokulu’nda Bilim Fuarı heyecan...

Nazilli Belediyesi’nde 3 yeni müdürlük kurulduSonraki Haber

Nazilli Belediyesi’nde 3 yeni müdürlük k...

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!