ÖRKOOP

'Üç Fidan' Nazilli'de anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
'Üç Fidan' Nazilli'de anıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Örgütü, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için anma etkinliği düzenledi. Partililerin ilgiyle izlediği program ayakta alkışlandı. 
AKGÜL OFSET

CHP Nazilli İlçe Örgütü, 6 Mayıs 1972’de idam edilen devrimci gençler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişinin 47. yıldönümü nedeniyle 'Üç Fidan' anma etkinliği düzenledi. Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda CHP’li ilgiyle izledi. Programda idam edilen üç gencin, hayat hikayeleri, son mektupları, son sözleri, onları anlatan şarkılar ve şiirler okundu. 
“BİRİ ÖLDÜ MİLYONLARCASI DOĞDU”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim kısa bir konuşma yaptı. Sevim konuşmasında; “6 Mayıs sabah saatlerinde üç fidan egemen güçlerin hiçbir canlıya zarar vermemiş olmalarına rağmen ülkeyi bölme suçundan dolayı idama mahkum edildiler. Zannettiler ki bu üç genci öldürürsek, bu düşünceyi de toprağın altına gömeriz. Öyle olmadı. Bir Deniz öldü milyonlarcası doğdu, bir Hüseyin öldü milyonlarcası doğdu, bir Yusuf öldü milyonlarca Yusuf doğdu” ifadelerini kullandı.  


 

Büyükşehir, Nazilli’de trafik güvenliğine el attıÖnceki Haber

Büyükşehir, Nazilli’de trafik güvenliğin...

Valilik, Bozdoğan’a halı saha kazandırıyor Sonraki Haber

Valilik, Bozdoğan’a halı saha kazandırıy...

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!