Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan birlik ve beraberlik iftarı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan birlik ve beraberlik iftarı
Nazilli Zübeyde Hanım Anaokulu, minik öğrencilerde Ramazan, birlik, beraberlik ve dayanışma bilinci oluşturmak adına iftar programı gerçekleştirdi.

Dualarla açılan oruçların ardından Hacivat-Karagöz’ün yanı sıra Nazilli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu’nun oyunuyla çocuklar mutlu bir gece geçirdi. Nazilli’de Karaçay Mahallesinde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından Nazilli Fen Lisesi bahçesinde iftar yemeği verildi. Etkinliğe Nazilli Belediyesi Meclis Başkan Vekili Soner Yelkovan, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yılmaz Bilen, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Eğitim Bir-Sen Nazilli Şube Başkanı Erhan Aydın, Okul Müdürü Hicran Toprakçı, Okul Aile Birliği Başkanı Muharrem Gırep ve çok sayıda veli katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZDE FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK”

Aileleri selamlayan Gırep, Ramazan ayının hoşgörü, paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu söyleyerek, "Minik öğrencilerde Ramazan, birlik, beraberlik ve dayanışma bilinci oluşturmak için iftar programı gerçekleştirdik. Farkındalık yaratmak istedik. Bu güzel ayda ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmeliyiz. Samimiyetin ve paylaşımın arttığı şu günlerde birlik, beraberlik içinde olursak daha ileriye gideceğiz. Biz de milli ve manevi değerlere saygılı bir vizyonla hareket etmekteyiz. Bu bakımdan sizlerle aynı sofra etrafında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yine bu duygu düşüncelerle çocuklarımızın zihninde hoş bir iftar hatırası bırakmak istedik. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim" dedi. Ezandan önce ve sonra Ramazan geleneklerinden olan Karagöz-Hacivat, meddah, orta oyunu, semazen gösterileri yapıldı. Çocuklar da kendileri için hazırlanan pamuk şekerlerden tadarak oyun parkında zaman geçirdi. Ezanın okunmasıyla vatandaşlar dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

Anahtar Kelimeler:
Aydınlılar Derneği Didimli bisikletçileri ağırladıÖnceki Haber

Aydınlılar Derneği Didimli bisikletçiler...

Hastane bahçesinde ağaç katliamı iddiasıSonraki Haber

Hastane bahçesinde ağaç katliamı iddiası

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!