ABGC'den Başkan Ertürk’e tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABGC'den Başkan Ertürk’e tepki
Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e, gazeteci Naci Eriş üzerinden gazetecilere hakaret ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumu için, Salı günü öğleden sonra belediye binasına giden gazeteci Naci Eriş’le asansörde karşılaştığını, gazetesi hakkında haksız eleştiriler yaptıktan sonra da Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan servis asansörlerinin kötü olmasından dert yandığını anlattı. 

“SÖYLEMİ İYİ NİYETLİ DEĞİL”

Metin Ertürk’ün konuyu anlatırken, “Asansörleri yazsanıza. En az 10 gazeteciye söyledim şu asansörleri yazın diye ama yazamazsınız. Yürek ister yürek. Arpanız kesilir” sözlerini sarfederek suçlayıcı bir dil kullandığını belirten Ulucan, “Şikayetçi olduğu konuyu bizzat üyesi olduğu, Belediye Meclisinde hiç bir zaman gündeme getirmemiş, düzeltilmesi yönünde önerisi olmamış olan Sayın Metin Ertürk’ün gazetecilere karşı ‘Arpanız kesilir’ söyleminin iyi niyetli olmadığını görmekteyiz” sözleriyle Ertürk’e tepki gösterdi. 

“BİZİ ÇEVRESİNDEKİLERLE KARIŞTIRMASIN”

Cem Ulucan açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Sayın Metin Ertürk, tüm meslektaşlarımızı kendi düşüncesince yandaş olarak nitelendirerek, aynı kefeye koyarak, ‘Kişi kendinden bilir işi’ misali çevresindeki zevatla karıştırmıştır. Aydınlı gazetecilerin, sizlerin tabir ettiği söylemle yanlı haberler için bir bedel almadığını belirtir, verdiği reklam ve editoryal haber hizmetlerinin karşılığında bedel aldığını ifade etmek isterim. Sayın Metin Ertürk’ün bu söylemini düzeltmesini arzu eder, cefa çeken gazetecilerle sefa süren sözde gazetecileri birbirinden ayırabilmesini temenni ederim.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Ünlü müzisyen köpeği ölünce tatilini yarıda kestiÖnceki Haber

Ünlü müzisyen köpeği ölünce tatilini yar...

Birliktelikten minikler karlı çıktı Sonraki Haber

Birliktelikten minikler karlı çıktı 

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!