ADÜ Eğitim Fakültesi, yeni binasına taşınıyor 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ADÜ Eğitim Fakültesi, yeni binasına taşınıyor 
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) merkez kampüsteki ilk binası olma özelliğini taşıyan, bir dönem Rektörlük Binası olarak da kullanılan Eğitim Fakültesi, yeni eğitim yuvasına taşınmaya başladı. 

2000-2001 Akademik Yılı’nda Sınıf Öğretmenliği Lisans Programı’na alınan 104 öğrenciyle eğitim-öğretim hayatına başlayan ADÜ Eğitim Fakültesi, yeni akademik yıl ile birlikte yeni binasında eğitim neferlerini yetiştirecek.
  DAHA İYİ ŞARTLARDA HİZMET VERİLECEK 
  Yeni akademik yıla yeni binalarında girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, “Üniversitemizin ilk binasından ayrılıyor olmanın hüznü ile yeni binada daha etkili ve aktif çalışmalar yürütecek olmanın heyecanını bir arada yaşıyoruz. Yeni binamızın lokasyonu Merkez Kütüphanemize yakın olması bakımından da avantaj sağlıyor. Öğretim elemanları, idari personel ve öğrencilerimiz açısından daha iyi şartlarda çalışma ortamı söz konusu. Derslikler daha modern, çalışmaya sevk edici şekilde tasarlandı. Tefrişat anlamında ve sürecin hızlanmasında ciddi gayretlerinden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir olmak üzere emeği geçen herkese minnettarız” dedi.  
  MEZUNLARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR 
  Eğitim Fakültesi toplam 8 bölüm ve bu bölümlere bağlı 16 Ana Bilim Dalı’nda Formasyon ve lisansüstü öğrencileri dahil yaklaşık 4 bin 500 öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti veriyor. KPSS’deki başarı oranlarıyla da adından söz ettiren ADÜ Eğitim Fakültesi, üniversitenin gelişim politikaları ile Türkiye’nin ve eğitim sisteminin gereksinimleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 


 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Başkan Altıntaş, Bozdoğan’ın taleplerini ilettiÖnceki Haber

Başkan Altıntaş, Bozdoğan’ın taleplerini...

Öğrenciler Başkan Özcan’a teşekkür ettiSonraki Haber

Öğrenciler Başkan Özcan’a teşekkür etti

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!