AK Parti'li Erim’den 2 müjde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti'li Erim’den 2 müjde
AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli'ye 2 müjde verdi. Nazilli’de ikinci kütüphanenin açılacağını kaydeden Erim, ayrıca Konya Şeker Birliği’nin Torku Fabrikası örnek alınarak, 'ADÜ Gıda' markasının hayata geçirileceğini vurguladı.

AK Parti'li Erim, Nazilli İlçe Kütüphanesini ziyaret ederek Müdür Vekili Yusuf Uysal’la görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Erim, Şirinevler Mahallesi'nde hayata geçirilmesi planlanan şube kütüphane için fikir alışverişinde bulunduklarını, yapılacak çalışmaları konuştuklarını belirtti.
"YILBAŞINA DOĞRU AÇMAYI PLANLIYORUZ"
Şirinevler Mahallesi Kültür Merkezi'nin yıllardır boş durduğuna işaret eden Erim, "2 bölümden oluşuyor burası. Bir bloku tiyatro salonu, 1 bloku kütüphane, bir blokta 3 kattan oluşuyor. Kültür Merkezini kütüphanenin şubesi yapalım dedik. Zemin ve birinci kat olacak. Aslında benim ilk öngörüm burayı tamamen boşaltmaktı. Burası eski bir bina. Fakat merkezde kütüphane boşluğu olacağı ve kamuoyundan gelen tepki üzerine, ortak akılla hareket etmek gereği aşağıya şube yapmaya karar verdik. İlçemizde 2 tane kütüphane olacak. Üst katları da Halk Eğitimin etkinlik ve kurs alanı olacak. Ayrıca kültür merkezinde büyük bir modern sahne var, büyük bir kesime de hitap edecek. 8 bin metrekare kapalı olan bir alan. Kütüphane ile eş zamanlı olarak açılacak. Yılbaşına doğru açmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
'ADÜ GIDA' MARKASI OLUŞTURULUYOR
Erim ayrıca, 'ADÜ Gıda' markasının oluşturulacağını anlattı. Erim, şunları kaydetti: “Sümer’deki Adnan Menderes Üniversitesinin içinde atıl durumda bulunan binalar var. Buraları da hayata geçireceğiz. ADÜ Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ile birlikte Konya Şeker Birliği’nin Torku fabrikasına gittik. Oradaki yatırımları gezdik. İnşallah önümüzdeki günlerde orası da faaliyete geçecek. Oradaki çalışma düzenini model alacağız. Aklın yolu bir. Orası 19 yıl önce 1 kooperatifle başlamış. Şimdi 65 kooperatif birlik olmuş. Ayrıca kooperatifin ortak olduğu 45 şirket var. Üniversitenin Ziraat Fakültesi ve çiftliği var. Burada bir şeyler üretiliyor. Bunlar çeşitlendirilecek. Buraya taşınacak önümüzdeki günlerde. ‘ADÜ Gıda’ markasıyla piyasaya çıkacak."

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Latmos'a 'Küresel Hareketlilik' projesiÖnceki Haber

Latmos'a 'Küresel Hareketlilik' projesi

Nazilli Bayanları aşure dağıttıSonraki Haber

Nazilli Bayanları aşure dağıttı

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!