ÖRKOOP

AK Parti'li Yavuz: "Beş yıldır neden yapmadınız?"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti'li Yavuz: "Beş yıldır neden yapmadınız?"
Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) Sarıçay Barajı'nın yapım maliyetinin tamamını Büyükşehir Belediyesi'nin karşılayacağını açıklamasına, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz'dan tepki geldi. CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımların yapılması için Devlet Su İşleri'ne (DSİ) talepte bulunduğunu belirten Milletvekili Yavuz, "Büyükşehir Belediyesi, devletin yatırımlarını algı yaparak çalıyor" dedi.
AKGÜL OFSET

Aydın'da Sarıçay Barajı'nın ihalesinin bu yıl yapılacağını müjdeleyen AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz'un söylemlerinin ardından CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ yazılı açıklamayla, Sarıçay Barajı'nın yapım maliyetinin tamamını kendilerinin karşılayacağını kamuoyuna duyurdu. ASKİ'nin bu açıklamasına Milletvekili Yavuz, sert tepki gösterdi.

"BEŞ YILDIR BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADILAR"

Büyükşehir Belediyesi'nin yine algı oluşturmaya çalıştığını savunan Yavuz, "Yapmış olduğum yazılı açıklama ile Sarıçay Projesi'nin yapım ihalesini bu yıl içerisinde yapacağımızı açıklamıştım. Gördük ki açıklamalar arka arkaya geldi. ASKİ diyor ki, 650 milyondan fazla maliyet ile Sarıçay Barajı'nın ihalesini bu yıl içerisinde yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı hanımefendi bu projeyi ben yapacağım diyerek, 2014 seçim beyannamesinde yer verdi. Ama aradan geçen 5 yıl boyunca bir çivi dahi çakılmadı. Bu 5 yıl içerisinde neden bu ihaleyi yapmadınız? Yapamazsınız, o kadar kolay değil. Siz bırakın baraj yapımı hayallerini. Siz öncelikle çevreye nasıl daha duyarlı olabiliriz bunun çalışmalarını yapın. Büyükşehir Belediyesi arıtmaları olmadığı için Menderes Nehri'ni kirletmesinden dolayı 1 buçuk milyon ceza yedi. Siz önce bu cezalarınızı ödeyin ve çevreye daha duyarlı olun. Böylece hem çiftçilerimize hem de değerli hemşehrilerimize iyilik yapmış olursunuz. Bırakın barajı biz yapacağız diyerek algı yaratma çabasını. Bir buçuk milyon lira cezayı ödemeyen sizler nasıl 680 milyon liraya baraj yapacaksınız? Aydın'da birçok bölgede yapılacak olan projelerin maliyeti DSİ tarafından karşılanacak. Aydın Büyükşehir Başkanı, bu bütçelere sahip olmadıklarından dolayı devletin yapması için DSİ'ye başvurmalarına rağmen, her zaman olduğu gibi yine algı yönetip resmen devletin yatırımını algı yaparak çalmak istiyor" diye konuştu.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Pidesiyle gittiği öğrenci evinde iftar yaptıÖnceki Haber

Pidesiyle gittiği öğrenci evinde iftar y...

Örnek davranışa plaketSonraki Haber

Örnek davranışa plaket

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!