ÖRKOOP

'Alo Salça' ihbar hattı kurdular 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
'Alo Salça' ihbar hattı kurdular 
Nazilli'de 7 yıl önce tek araba ile başladığı ‘Alo Salça’ hattı ile, kadınların korkulu rüyası haline gelen ev yapımı salça işini üstlenen girişimci Serdar İnan ve Mustafa Sarı artan yoğun talepler nedeniyle araç sayısını ikiye çıkarttı. Günde yaklaşık 50 kadının salça yapım işini kolaylaştıran girişimciler Nazilli'nin dışında artık Antakya, Reyhanlı, Fethiye ve İzmirli kadınların salça yapımındaki en büyük yardımcıları haline geldi.
AKGÜL OFSET

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 7 yıl önce bir arkadaşından öğrendiği teknolojik sistemle eşi ile birlikte salça sıkım işine girişen ve ‘Alo Salça’ hattı kuran Serdar İnan, artan talepler nedeniyle kendisine bir ortak bularak araç sayısını artırıp çevre illerde de iş yapmaya başladı. Günde yaklaşık 3 tona yakın salça yapan İnan’ın hedefi ise araç filosu kurarak bu sektörde marka haline gelmek.
“RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞIYORLAR”
Kamyonetin arkasına monte ettiği sıkım makinesi ile domates ve biberlerin suyunu çıkartarak önceleri bir haftada yapılan salçayı 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlayan girişimciler İnan ve Sarı, şimdi günde 18 saat çalışmalarına rağmen yoğun taleplere yetişemediklerini ifade ettiler.
“HAYATIMIZ KOLAYLAŞTI”
Kış hazırlıkları arasında bulunan ev yapımı salçayı daha önce ellerinde yaptıklarını ve bu işin yaklaşık bir hafta sürdüğünü hatırlatan ev hanımı Ayşe Talay ise, 'Alo Salça’ ile domates ve biberlerin 30 dakika gibi kısa bir zamanda sıkıldığını ve 3 gün içerisinde de salçanın kavanozlara girdiğini söyledi.

 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Sünnet düğününde gönüllerince eğlendilerÖnceki Haber

Sünnet düğününde gönüllerince eğlendiler

Kaymakam Kurt, incir üreticisini ziyaret etti Sonraki Haber

Kaymakam Kurt, incir üreticisini ziyaret...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!