ÖRKOOP

Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Nazilli’de bulunan Bagatur (Türk Mücadele Sanatı) Dünya Federasyonu’nun Alplik Okulu’ndan mezun olanlar sertifikalarını Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın elinden aldı.
AKGÜL OFSET

Nazilli Yeşil Mahalle’de bulunan Bagatur Dünya Federasyonu’nda dört aylık eğitimin ardından “Alp” ünvanı alan 4-40 yaş arası 80 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin’in de katıldığı törende Bagatur Dünya Federasyonu’nun kurucu başkanı Kağan ünvanına sahip Hüseyin Yabir dört aylık mücadele sanatları eğitiminin ardından kursiyerlerin sertifika almaya hak kazandıklarını belirterek “Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak, öz kültürümüzü öğretmek, topluma faydalı bireyler olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. 

TESİS İÇİN DESTEK İSTEDİ 

Dünya Bagatur Federasyonu’nun 14 ülkede örgütlü olduğunu belirten Hüseyin Yabir, “Nazilli’de “otağ” adında bir tesis kurmak istiyoruz. Burada eski Türk kültürüne ait herşeyi çocuklarımıza öğretmek, milli sporlarımızla ilgili uluslar arası organizasyonlar yapmak istiyoruz. Bunun için projelerimizi hazır. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan ve Nazilli Belediye Başkanımızdan bu konuda destek bekliyoruz” sözleriyle geleceğe dair planlarını anlattı. 

SERTİFİKALARINI BAŞKAN ÖZCAN’DAN ALDILAR 

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da 8 yaşındaki oğlu Muzaffer’i sezon başında Bagatur kursuna göndermek istediğini belirterek “Yerli ve milli olan sizlersiniz. Nazilli için değer üreten herkesin yanındayız. Nazilli’de bir tesis yapılmasıyla ilgili görüş alışverişi yaptık. Projelerini hazırlıyorlar. Biz Nazilli Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Hanım’ın da destek vereceğini düşünüyorum. Sertifikalarınız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından 80 kursiyer sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı. 
 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyorÖnceki Haber

Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele...

İYİ Parti kadınların yanındaSonraki Haber

İYİ Parti kadınların yanında

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!