Aydınlı Burcu’ya milli gurur

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aydınlı Burcu’ya milli gurur
Aydınlı başarılı Atlet Burcu Erdemir, Avrupa Oyunları A Milli Takım kadrosuna seçilerek, kentte atletizm kadınlar kategorisinde Milli Takım'a seçilen ilk sporcu oldu.   

Atletizm A Milli Takımı, Belarus’un Minsk kentinde 23-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Atletizm Avrupa Oyunları’nda mücadele edecek. Yarışmada şampiyonluk hedefleyen A Milli Takım’ın kadrosuna Aydınlı başarılı Atlet Burcu Erdemir de seçildi. Erdemir, Atletizm A Milli Takım kadrosuna dahil olarak Aydın’da kadınlar atletizm tarihinde bir ilke imza atmış oldu. Başarılı sporcu Erdemir, kentte atletizm kadınlar kategorisinde Milli Takım'a seçilen ilk sporcu olma gururunu yaşadı. 
  "UMARIM HEDEFİME ULAŞIRIM"
  Şampiyonada Türkiye’yi başarıyla temsil etmek istediğini kaydeden Erdemir, “En büyük hedefim bayrağımızı göndere çektirerek Milli Marşımızı okutmak. Umarım bu hedefime ulaşırım” dedi.   
  "BAŞARILARIMIZ ARTIYOR"
  Milli Sporcu Burcu Erdemir’in Antrenörü Burak Uygun ise, “Her geçen gün başarılarımız artıyor. Burcu ile Atletizm Milli Takım kamplarına katılarak profesyonel antrenman yapma imkanımız oluyor. Burcu katıldığı bir çok şampiyonada başarılı dereceler alarak Aydın’ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyor. İnşallah katılacağımız Avrupa Oyunları’nda da ülkemizi ve Aydın'ımızı en iyi şekilde temsil ederiz” diye konuştu.  
  NAZİLLİ’DE KEŞFEDİLDİ
 
Başarılı sporcu Burcu Erdemir, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri ve Yaz Spor Okulları kapsamında atletizm branşında Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Süleyman Burdurlu tarafından keşfedilerek spor hayatına başladı. Uzun süre Nazilli’de spor hayatına devam eden Burcu Erdemir, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazanarak spor hayatına Aydın’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Burak Uygun ile devam etti. Milli Atlet Burcu Erdemir, Aydın’da Türk Sporu’na kazandırılan en başarılı sporcular arasında yer almayı başardı. Atletizm branşında uluslararası ve ulusal birçok başarılı derece elde eden Milli Atlet Erdemir, Türkiye’ye ve Aydın’a yeni şampiyonluklar kazandırmak için Milli Takım kamplarında spor hayatına devam ediyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 23–28 Haziran 2019 tarihleri arasında Belarus’un Minsk kentinde gerçekleştirilecek olan Atletizm Avrupa Oyunları’nda Türk Milli Takımı’na ve Erdemir’e başarılar diledi. 

 

Kaynak:SPOR SERVİSİ

Erim, TBMM’de müjdeyi verdiÖnceki Haber

Erim, TBMM’de müjdeyi verdi

Nazilli'de 'Geyik Böceği' bulunduSonraki Haber

Nazilli'de 'Geyik Böceği' bulundu

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!