ÖRKOOP

Aydınlılar için büyük anlaşma

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aydınlılar için büyük anlaşma
Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Ege Et ile İkbal Et, iş ortaklıklarını bir adım ileriye taşıyarak birbirleri için üretim yapma kararı aldı. İş birliği çerçevesinde Ege Et’te kesimi yapılan yüksek kalitedeki etler, İkbal Tesisleri’nde çeşitli türev ürünlerine dönüştürülecek.  
AKGÜL OFSET

Bu çerçevede üretilecek olan sucuk, salam, sosis, pastırma, kavurma karşılıklı olarak Ege Et ve İkbal Şatış Mağazaları’nda tüketicilere sunulacak.
  TALEBİ KARŞILAMAKTA ZORLANIYOR
  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin yerel üreticiden aldığı etleri hijyenik ortamlarda sterilize edip, halka sağlıklı, temiz ve ucuz olarak sunduğu şubelerinin ismi ve şirketi olan Ege Et, 5 yıl önce kuruldu.
Bölgede hayvancılığın desteklenmesi amacıyla, canlı hayvan kesimi yapmakta, et ve et ürünleri üretip pazarlamakta olan şirket, son günlerde talebi karşılamakta zorlanır hale geldi. 
  MEMLEKETLERİNE DÖNERKEN SATIN ALIYORLAR 
  Kentte tatil yapanların dahi memleketlerine dönerken, kilolarca et ve sucuk aldığı Ege Et için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Ege Et şubelerinin önünde kuyruklar oluşuyor. Bu gösterilen ilgi ve güvenden ötürü çok memnunuz" ifadelerini kullandı. Talebi karşılamak için bu anlaşmayla yeni bir adım daha atmış oldu.
Sadece Aydın halkının değil Ankara, İzmir, İstanbul gibi birçok ilden gelen tatilciler hem ekonomik, hem de güvenilir olması nedeniyle Ege Et'i tercih ederken; tatilcilerin memleketlerine dönerken, kilolarca sucuk ve et götürdüğü Ege Et ürünleri piyasaya göre yaklaşık yüzde 20 daha ucuz.
  GÜVENİLİR VE EKONOMİK  
  Ege Et ürünleri bölgedeki büyük ve küçükbaş hayvanları aracı olmadan, direkt üreticiden alıyor. Gerekli işlemler sonrasında şubelere servis yapıyor. Aracılar olmadığı için vatandaşlar açısından et oldukça ekonomik oluyor. Yine bölgenin yerli hayvanı olduğu ve ithal olmadığı için de daha güvenilir. 
  DİLEKÇE YAĞIYOR 
  Öte yandan Ege Et şubesi için uzun zamandır komşu iller talepte bulunuyor. Denizli, İzmir ve Muğla gibi birçok ilden de Ege Et şubesi açılması için Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe yağdığı belirtiliyor. 
  FİRMANIN İSMİNİ ATATÜRK BELİRLEDİ 
  Kuruluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanan İkbal Et'in ise ilginç bir hikayesi bulunuyor. Adını Mustafa Kemal Atatürk'ün koyduğu İkbal'in hikayesi, şu şekilde: “İkbal’in kurucusu Salim Usta, yemek sanatına 1900’lü yılların başında başlar. Sonrasında İstanbul Yıldız Sarayı’nda aşçı yardımcısı olur. Saraydan usta olarak ayrılan Salim Usta, 1922’de ağabeyi ve kardeşiyle birlikte memleketi Afyon’da küçük bir lokanta açarak kendi işini kurar. 1934 yılında Atatürk’ün Afyon’u ziyaret edeceği haberi geldiğinde, ağırlamanın nasıl yapılacağı konusu gündeme gelir. Dönemin Valisi Ahmet Evrendilek, konuyu Vilayet Başkâtibi Bekir Evrenkaya ile konuşur. Evrenkaya, yemeklerin hazırlığı için Kabaklı Mahallesi Muhtarı Mustafa Pancar’ın oğlu Aşçı Salim Usta’yı çağırabileceğini söyler. Salim Usta, Atatürk’ün yemeği için hazırlıklara fevkalade özenle başlar ve ortaya büyük bir itinayla hazırlanmış, gösterişli bir menü çıkarır. Yemeği ve sofrayı çok beğenen Atatürk, Salim Usta’yı çağırır; hikâyesini öğrenir ve lokantasının adını sorar. ‘Sen böyle gidersen bahtın çok açık olur. Lokantanın adı da bahtı açık anlamına gelen İkbal olsun’ der. Paşa, Afyon’dan ayrılmadan İkbal tabelası çoktan yerine takılmıştır.”

 

Kaynak:HABER MERKEZİ

5 Eylül kutlamaları eski coşkulu günlerine dönecekÖnceki Haber

5 Eylül kutlamaları eski coşkulu günleri...

Aydınlılar jeotermal santralleri protesto ettiSonraki Haber

Aydınlılar jeotermal santralleri protest...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!