ÖRKOOP

AYTO, 'Ekonomi Gündemi'ne Koçarlı’dan start verdi 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AYTO, 'Ekonomi Gündemi'ne Koçarlı’dan start verdi 
Aydın Ticaret Odası (AYTO) 115.Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Aydın genelinde gerçekleştireceği ‘Ekonomi Zirvesi’ konulu toplantılarını Koçarlı'dan başlattı.
AKGÜL OFSET

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz, kurum müdürleri, Aydın iş dünyasının temsilcileri katıldı. Toplantıda Aydın ekonomisini geliştirmek amacıyla bir yol haritası belirlemek için bu konuyla ilgili tüm sektör temsilcileri ile beklenti, sorun ve çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.
GEÇİM GÜNDEMİNE DÖNMELİYİZ
AYTO Başkanı Hakan Ülken, toplantının açılışında yaptığı konuşmada seçimlerin bitmesiyle gündemin ekonomi olmasını istediklerini ve bu toplantılarda ilin ekonomisini masaya yatıracaklarını söyledi.  Ülken, “Yoğun bir seçim dönemi yaşadık ama artık geçim gündemine dönmek zorundayız. Ticaret Odası olarak Gündem Ekonomi Aydın toplantılarını bunun için başlattık. İlk toplantımızı Koçarlı’da gerçekleştiriyoruz. Devlet de bizim arkamızda” diyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, toplantının ilçe ekonomisine fayda getirmesini temenni ettiğini söyledi. 
EKONOMİK KRİZ PSİKOLOJİK 
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise “Gündem ekonomi başlığıyla Ticaret Odamızın 115’inci yılı münasebetiyle böyle bir etkinlik düzenlemesi güzel bir şey. Devletin temsilcileri olarak bizler de ilçelerimizde bu programlara daire amiri arkadaşlarımızla katılacağız. Milleti yaşat ki devlet yaşasın. Bu bağlamda vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit edip, çözümler üretmeliyiz.  Gündem ekonomi derken ekonomik sıkıntı, istikrarsızlık, yüzde 80 oranla psikolojik bir durum. Bu psikolojik düzeni bozmamız lazım. Koçarlı’nın 23 bin 500 nüfusu bulunuyor. İlçedeki 90 kişiden birinin girişimci olduğu bir memlekette sıkıntı olmaz. Ülkemize, devletimiz, milletimize ve kendimize güvenimizin ve özgüvenimizin olması lazım. Bunları kesinlikle aşacağız, hiçbir sıkıntı olmayacak” diye konuştu. 

 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Türkiye 3'üncüleri ödüllendirildiÖnceki Haber

Türkiye 3'üncüleri ödüllendirildi

Nazillili çiftçiler jeotermale ses yükselttiSonraki Haber

Nazillili çiftçiler jeotermale ses yükse...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!