Başkan Abak, demokrasi şehitlerini andı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Abak, demokrasi şehitlerini andı 
AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, aynı senaryonun 15 Temmuz’da da ortaya konduğunu belirterek darbecileri kınadı.  

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Açıklamasında 27 Mayıs darbesinin Cumhuriyet tarihinde demokrasiye vurulan ilk darbe olduğunu belirten Abak, “Halkın oylarıyla işbaşına gelen bir hükümetin darbe ile yıkılıp Başbakan ve Bakanların idam sehpasına gönderilmesinin izahı mümkün değildir. 27 Mayıs darbesi, milli iradenin tecelligahı olan Meclis'e, hükümete ve onların temsil ettiği değerlere yapılan bir darbedir” dedi. 
  15 TEMMUZ’U HATIRLATTI
  Başkan Abak, üzerinden yarım asrı aşkın bir süre geçmesine rağmen 27 Mayıs darbesinin benzer senaryosunun 15 Temmuz darbe girişiminde tekrarladığını ifade ederken, “15 Temmuz darbe girişimine karşı sokağa çıkan milletimiz bir daha darbelere geçit vermemek için meydanlara dökülmüştür. Böylece Aziz Milletimiz 15 Temmuz ile darbeler dönemine son vererek, güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmektedir. 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yılında bu vesile ile darbeleri ve darbecileri kınıyor, Başvekilimiz Adnan Menderes, Dışişleri Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanımız Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Kaynak:ADEM ADLIM

Kültür Koleji 4-B sınıfı, mezuniyet sevinci yaşadıÖnceki Haber

Kültür Koleji 4-B sınıfı, mezuniyet sevi...

Aydın BŞB’de Hamurcu ve ekibi imzayı attıSonraki Haber

Aydın BŞB’de Hamurcu ve ekibi imzayı att...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!