ÖRKOOP

Başkan Abak, demokrasi şehitlerini andı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Abak, demokrasi şehitlerini andı 
AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, aynı senaryonun 15 Temmuz’da da ortaya konduğunu belirterek darbecileri kınadı.  
AKGÜL OFSET

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Açıklamasında 27 Mayıs darbesinin Cumhuriyet tarihinde demokrasiye vurulan ilk darbe olduğunu belirten Abak, “Halkın oylarıyla işbaşına gelen bir hükümetin darbe ile yıkılıp Başbakan ve Bakanların idam sehpasına gönderilmesinin izahı mümkün değildir. 27 Mayıs darbesi, milli iradenin tecelligahı olan Meclis'e, hükümete ve onların temsil ettiği değerlere yapılan bir darbedir” dedi. 
  15 TEMMUZ’U HATIRLATTI
  Başkan Abak, üzerinden yarım asrı aşkın bir süre geçmesine rağmen 27 Mayıs darbesinin benzer senaryosunun 15 Temmuz darbe girişiminde tekrarladığını ifade ederken, “15 Temmuz darbe girişimine karşı sokağa çıkan milletimiz bir daha darbelere geçit vermemek için meydanlara dökülmüştür. Böylece Aziz Milletimiz 15 Temmuz ile darbeler dönemine son vererek, güçlü Türkiye için el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmektedir. 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yılında bu vesile ile darbeleri ve darbecileri kınıyor, Başvekilimiz Adnan Menderes, Dışişleri Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanımız Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Kaynak:ADEM ADLIM

Kültür Koleji 4-B sınıfı, mezuniyet sevinci yaşadıÖnceki Haber

Kültür Koleji 4-B sınıfı, mezuniyet sevi...

Aydın BŞB’de Hamurcu ve ekibi imzayı attıSonraki Haber

Aydın BŞB’de Hamurcu ve ekibi imzayı att...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!