Başkan Altıntaş, muhtarlardan zaman istedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Altıntaş, muhtarlardan zaman istedi
Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, muhtarlara belediyenin mali durumunu izah etmek üzere düzenlediği toplantıda, ağır bir borç yükünün altında olduklarını ve sabit hizmetleri bile yerine getirmekte zorlandıklarını belirterek talepleri için kendisine zaman tanımalarını istedi.

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, TEDAŞ’ın talebi üzerine yatırım planlarının hazırlanması için mahalle muhtarlarıyla toplantı yaparak her mahallenin acil ihtiyaçlarının dağıtılan formlara yazılmasını istedi. Başkan Altıntaş, toplantı sırasında Belediye’nin mali durumuyla ilgili de muhtarlara bilgi verdi. Bozdoğan Belediye Başkan Yardımcısı Yetkin Kellecioğlu ve AK Parti Bozdoğan İlçe Balkanı Kemal Bozoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda Ufuk Altıntaş, Belediye’nin çok ağır bir borç yükü altında olduğunu belirterek, taleplerinin yerine gelmesi için muhtarlardan zaman istedi. 

“BORÇ YÜKÜMÜZ ÇOK AĞIR”

Başkan Altıntaş, “Borcumuz döndürülebilir, sürdürülebilir türden değil” derken, “Personel, elektrik, akaryakıt gibi olmazsa olmaz ihtiyaçlarımızı bile zor karşılıyoruz. Sabit giderlerimizi dahi kendi imkanlarımızla veya Ankara’dan gelecek parayla döndürmemiz imkansız” sözleriyle durumun vahametini ortaya koydu. Bozdoğan Belediyesinin 89 milyon borcu olduğunu söyleyen Altıntaş, “Bu borcun 30 milyonu piyasaya, 40 milyonu devlete, 9 milyon Halk Bankası ve TEB’e. Ankara’dan aylık 800 bin lira gönderiliyor ama bankalarda kesile kesile bize kalan para 75 bin lira” dedi. 

ESKİ YÖNETİMİ SUÇLADI 

Başkan Altıntaş, Tümer Apaydın döneminde birçok gayrimenkulün satıldığını iddia ederken, “Bu işler bizden önce nasıl dönüyordu diye düşünüyor olabilirsiniz. Önce gayrimenkuller satılmış. Son iki yılda da 9 milyon lira kredi alınmış. Satılan gayrimenkullerin bedeli 15 milyon. Yalnızca akaryakıt borcu 2 milyonu geçmiş. Bizi icraya veren firmalar var” diyerek eski başkan Tümer Apaydın’ı belediyenin ekonomisini kötü yönetmekle suçladı. 

MUHTARLARDAN ZAMAN İSTEDİ 

Konuşmasında halkın ve bazı belediye personelinin de hatalı tutum sergilediklerine değinen Altıntaş, “Birileri beni arayıp kendi işlerinde kullanmak için çakıl istiyor. Bazı belediye personeli ise mümkün olduğu kadar az çalışmanın derdinde. Bir yandan da böyle şeylerle mücadele ediyoruz. Bazı muhtarlarımız yeni seçilmiş olmanın da heyecanıyla bizden çok şey talep ediyorlar. Bu taleplerini yerine getirebilmek için önce gelir getirici yatırımlar yapmak zorundayız. Bu nedenle de sizlerden biraz zaman istiyorum” diye konuştu.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Nazilli Belediyesi’nin imar tadilatları mahkemeden döndüÖnceki Haber

Nazilli Belediyesi’nin imar tadilatları...

Nazilli’de serinleten hayırSonraki Haber

Nazilli’de serinleten hayır

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!