ÖRKOOP

Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutladı
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayaz, 24 Temmuz Lozan Antlaşması’nın 96. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Lozan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli ve tapusudur” dedi.
AKGÜL OFSET

Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayaz, 24 Temmuz Lozan Antlaşması’nın 96. yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Başkan Ayaz açıklamasında Lozan Antlaşması’nı “Milli onurumuz” olarak nitelendirirken, “Lozan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli ve tapusudur. Cumhuriyetimizle, dayandığı ilkelerle ve Atatürk Devrimi ile sorunu olanların bir diğer hedefi de Lozan Antlaşması’dır" dedi. 

TARİHÇİ MISIRLIOĞLU’NU ELEŞTİRDİ 

Şafakta Nalan Ayaz, “Kurtuluş Savaşı'mızı ret edenler ve “Keşke Yunan kazansaydı” diyebilecek kadar milli haysiyetten yoksun olanlar; Atatürk Devrimi’ne, çağdaş kazanımlara saldırmakla yetinmeyip Lozan Antlaşması’na da dil uzatmaktadırlar. Lozan zaferine dudak büken 'aydınlar', Sevr esaretini alkışlayan iş birlikçiler ve siyasi uzantıları Lozan’ı tartışmaya açmaktadırlar” sözleriyle hayatını kaybeden tarihçi Kadir Mısırlıoğu’nu eleştirdi. Ayaz, “Milletimizin dirilişinin kanıtı olarak görülen Lozan Antlaşması’nı tartışmaya açmak ya da küçümsemek ihanettir, iş birlikçi ve mandacı olmaktır” diye konuştu. 

“EMPERYALİSTLERİN OYUNLARI SÜRÜYOR”

Şafakta Nalan Ayaz, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Gelinen noktada ya Sevr ya da Lozan seçenekleriyle karşı karşıyayız. Sevr; bölünmek, parçalanmak ve esaret olduğuna göre Lozan; bağımsızlık, insanca yaşamak ve milli onurumuza sahip çıkmak demektir. Bu tespit, bir hayal ya da bir senaryo değildir. Emperyalist güçlerin ve yerli iş birlikçilerinin oyunları sürmektedir. Talepleri devam etmektedir. Milletimiz, 96. yıl dönümünde her zamankinden daha fazla Lozan’a ve Lozan’ın mimarları Büyük Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye bağlıdır. Geçmişi, milli kongrelere ve Milli Mücadele'ye dayanan Atatürkçü Düşünce Derneği; Lozan Antlaşması’nın 96. yıl dönümünde; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yakın dava arkadaşı, devlet adamı, diplomat İsmet İnönü’yü saygı, minnet ve bağlılıkla anmaktadır.” 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Hayvansevenler Derneği ilk toplantısını yaptıÖnceki Haber

Hayvansevenler Derneği ilk toplantısını...

Nazilli, Millet İttifakı başkanlarını ağırladıSonraki Haber

Nazilli, Millet İttifakı başkanlarını ağ...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!