Başkan Özcan’dan gencer geleneğine destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Özcan’dan gencer geleneğine destek
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ramazan Bayramı’nın 4. günü kurulan geleneksel Gencer Pazarı'na giderek yöresel ürünler satan esnaftan alışveriş yaptı. Başkan Özcan, vatandaşları da gencer geleneğine sahip çıkmaya çağırdı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, gencer geleneğine sahip çıktı. Çok uzun yıllardır dini bayramların 4. günü Nazilli’de kurulan Gencer Pazarı geleneği, bu yıl Ramazan Bayramı’nda da devam etti. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Gencer Pazarı'na gelerek gencer macunu, kıtır helva, kar helvası ve cevizli sucuk gibi yöresel ürünler satan esnafı ziyaret edip hem sohbet etti, hem de alışveriş yaptı. Macun kazanının başına geçerek kepçeyle macun karıştıran Özcan, vatandaşları gencer geleneğine sahip çıkmaya davet etti.

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Başkan Özcan, katlı otoparkın girişinde bulunan gencer macunu tezgahlarını tek tek gezerek gencer macunu hakkında bilgi aldı. Macunu tadan Özcan, “Şeker hastası olmama rağmen benim bile yiyebileceğim hafif ve lezzetli bir yiyecek. Yöresel ürünlerimizi korumamız ve bu tür geleneklerimizi yaşatmamız gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızın da Gencer Pazarı'na gelerek destek vermelerini bekliyorum” dedi. Kar helvası ve cevizli sucuk satan esnaftan da alışveriş yapan Özcan, pazara alışveriş için gelen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar Özcan’la bol bol fotoğraf çektirdi.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Motosiklet kazası can aldıÖnceki Haber

Motosiklet kazası can aldı

Nazilli'de bir ilkSonraki Haber

Nazilli'de bir ilk

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!