ÖRKOOP

Başkan Özel’den jeotermal açıklaması 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Özel’den jeotermal açıklaması 
Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel, Yakakent Mahallesi’nde açılan jeotermal kuyusunun sıcak sudan çok doğal gaz aramak için açıldığını söyledi. 
AKGÜL OFSET

Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel, yaptığı basın açıklamasıyla ilçenin Yakakent Mahallesi çay kenarı mevkiinde açılan ve bölge halkı üzerinde tedirgin yaratan  jeotermal kuyusu hakkında bilgi verdi. Son iki gündür Aydın’a giderek gerek bürokratlarla, gerekse kuyuyu açan Maren Enerji firmasının yetkilileriyle görüştüğünü ifade eden Başkan Özel, “Kuyunun açıldığı arazi hazine arazisi ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na devredilmiş. Bakanlık da firmaya araştırma ruhsatı vermiş. Bu durumda bizim çalışmayı durdurma imkanımız yok. Ama çiftçilerimiz şunu bilsinler ki bölgede tarıma zarar verecek hiçbir uygulamaya göz yummayacağız” dedi. 
  ÇİFTÇİYE GÜVENCE VERDİ 
  Kuyunun henüz 50 metreye kadar ulaştığını belirten Başkan Özel, bölgede yeterli sıcaklığa sahip su bulunmaması halinde santral kurulmayacağını belirterek, “Diyelim ki yeterli sıcaklıkta su çıktı ve jeotermal santral kuruldu. Biz başka yerlerde olduğu gibi gerekli tedbirler alınmadan, santralin tarıma zarar vermemesi için gerekli altyapı oluşturulmadan faaliyet yapılmasına razı olmayacağız. Enerjiye karşı değiliz ancak doğru şekilde yapılmasını istiyoruz. Konunun takipçisi olacağız. Akçay’ın ikinci bir Menderes olmasına izin vermeyeceğiz” sözleriyle bölge çiftçisine güvence verdi. 
  "DOĞAL GAZ ARIYORLAR" 
  Maren firmasının yetkilisi ile yaptığı görüşmenin içeriğini de aktaran Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel, “Bölgedeki sıcak suyun 60 derece civarında olduğu biliniyor. Firmanın burada kuyu açmasının asıl nedeni sıcak su bulmak değil, doğal gaz bulmak. Eğer böyle bir sonuç çıkarsa biz çiftçiler için de hiçbir sorun olmaz. Çünkü doğal gazın tarıma herhangi biz zararı yok” ifadelerine yer verdi. 

 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

AK Parti'li Erim'den 'otoyol' açıklamasıÖnceki Haber

AK Parti'li Erim'den 'otoyol' açıklaması

“Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun”Sonraki Haber

“Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun”

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!