Başkan Sevgi’den üyelere önemli hatırlatma 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Sevgi’den üyelere önemli hatırlatma 
Kuyucak Ziraat Odası Başkanı Abdullah Sevgi, 2019 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran Pazar gününe kadar tamamlanması gerektiğini hatırlattı.  

Kuyucak Ziraat Odası Başkanı Abdullah Sevgi, üyelerine önemli bir hatırlatmada bulundu. Üyelerin 2019 yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularını 30 Haziran’a kadar yaptırmaları gerektiğini belirten Başkan Sevgi, 29-30 Haziran tarihlerinin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle işlemlerin 28 Haziran Cuma günü tamamlanması gerektiğini söyledi. Başkan Sevgi, “Üyelerin bağlı bulundukları Ziraat Odası ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlükleri şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün olmayacaktır” hatırlatmasında bulundu. 
  KAYIT OLMAYANLAR DESTEKLEME ALAMAYACAK 
  ÇKS başvurularında, üreticilerin ziraat odalarından "Çiftçi Belgesi" alma zorunluluğu olduğunu belirten Sevgi, “Üreticilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS ) başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için istenilen belgeleri Tarım ve Orman il ile ilçe müdürlüklerinden ve köylerde bulunan üreticilerimiz bu dosyaları köy muhtarlarından temin edebileceklerdir. Çiftçilerimizin mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmelerini önemle duyururuz” dedi. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

“Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun”Önceki Haber

“Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun”

Büyükşehir'den yaz kurslarına davetSonraki Haber

Büyükşehir'den yaz kurslarına davet

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!