Bayrak filmi beğeni topladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayrak filmi beğeni topladı
Nazilli’de görev yapan Matematik öğretmeni Serkan Tuğcu’nun senaryosunu, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği, ilçede kısıtlı imkanlarla ve tek kamerayla çekilen Bayrak filmi gösterime girdi. Film, izleyenlerden tam not aldı.  

Nazilli’de çekilen Bayrak filmi vizyona girdi. Nazilli Zafer Ortaokulu Matematik Öğretmeni Serkan Tuğcu’nun senaryosunu yazıp yönettiği, yapımcılığını üstlendiği ve başrollerinden birini oynadığı Bayrak filminin galası, Nazilli Bamboo AVM’de yapıldı. Filmin galasına Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Bozdoğan Kaymakamı Adem Can, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, filmde rol alan kamu görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Dünyayı yöneten beş büyük aile ile 1930’da Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu gizli bir örgütün Nazilli’de geçen mücadelesini konu alan aksiyon türündeki film yaklaşık iki saat sürdü. 
  BAŞKAN ÖZCAN’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI 
  Filmin ardından basın mensuplarına görüşlerini aktaran Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Kısıtlı imkanlar dahilinde yapılabilecek olanın en iyisi yapılmış. Emeklerine, yüreklerine sağlık. Cesaretlerinden dolayı takdir ediyoruz. Filmde rol alan neredeyse herkesi tanıyoruz. Mekanları biliyoruz. Kendinizi filmin içinde hissediyorsunuz. Tüm hemşehrilerimizi filmi izlemeye ve tanıtmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 
  “KISITLI İMKANLARLA EN İYİSİ YAPILMIŞ”
  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük de, kısıtlı imkanlarla iyi bir film ortaya çıkarıldığını belirterek, “Film oldukça sürükleyici, konusu güncel konularla zenginleştirilmiş.  Günümüz konjonktürüyle de  bağdaşıyor. Oyuncular tanıdığımız kişiler. Kamera önünde rahat hareket edebilmek kolay bir şey değil.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah başkalarına da ilham  kaynağı olur” dedi. Bazı sahneleri Bozdoğan’da çekilen ve Bozdoğanlı Emrah Yıldız’ın da rol aldığı filmi çok beğendiğini söyleyen Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ise, "Memleketimizde film çekilmesi bizi gururlandırıyor. Konusu da günce konular ve memleket meselesi. Bence yerinde olmuş . Yerel yönetimler olarak biz de böyle projelere destek vermeye hazırız” diye konuştu. 
  YETKİLİLERE DESTEK ÇAĞRISI YAPTI 
  Uzun yıllardan beri sinemaya meraklı olduğunu ve kısa filmler çektiğini belirten Serkan Tuğcu, altı bölümden oluşan sinema dizisinin ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktıklarını belirterek, şunları kaydetti: “İlk bölümde hikayeyi ve karakterleri tanıttık. Dört aylık  zorlu bir süreç oldu. Yılmadık, mücadele ettik. Yetkililer bizim neler yapabileceğimizi gördüler. Bundan sonra verilecek destekle daha kaliteli bölümler çekmek istiyoruz. İkinci bölümde sürprizlerimiz de olacak." Tuğcu, en büyük hayalinin ise Nazilli’de bir yapım şirketi kurmak olduğunu söyledi. 

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Başkan Özcan, öğrencileri yalnız bırakmadıÖnceki Haber

Başkan Özcan, öğrencileri yalnız bırakma...

Öğrenciler yaz okuluna koştu Sonraki Haber

Öğrenciler yaz okuluna koştu 

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!