'Beyaz Gelinlik' hayali 2 bin liradan başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
'Beyaz Gelinlik' hayali 2 bin liradan başlıyor
Her genç kızın rüyası olarak tabir edilen gelinliğin fiyatı bin 500 liradan başlıyor. Bindallısı, ayakkabısı, çantası derken maliyet 2 bin lirayı buluyor.  

Yaz ayları, düğünlerin en yoğun olduğu dönem. Düğün masraflarının önemli bir kalemi de gelinlik ve aksesuarlarından oluşuyor. Nazilli’de kalitesi ve modeline göre fiyatlar değişse de gelinlik bin 500 liradan başlıyor. Son yıllarda kına gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen bindallının günlük kirası da 250 lira civarında. Gelin ayakkabısı ve çantasıyla birlikte maliyet iki bin lirayı buluyor. Nazilli’nin köklü mağazalarından Düzgünler Giyim’in sahibi Murat Demir, gelinlik fiyatlarının bin 500 lirayla 5 bin lira arasında değiştiğini belirterek, “Bu sene işlemesi bol gelinlikler daha çok tercih ediliyor. Nikah elbiselerimizin fiyatı 150-600  arasında. Bindallıların günlük kirası 250 civarında ama bazı modelleri gelinliğin yanında bir günlük ödünç olarak da verebiliyoruz” dedi. 
  AYAKKABI FİYATLARI ORTALAMA 100 LİRA 
  Aysun Moda Evi’nin sahibi Aysun Barın da gelinlik fiyatlarının bin 600 liradan  başlayıp modeline ve kalitesine göre 3 bin liraya  kadar çıktığını söyledi. Gelinin ölçülerine göre aynı fiyatlarda özel dikim de yaptığını belirten Aysun Barın, “Düğün sezonunun ortasında olmamıza rağmen satışlarımız pek iyi gitmiyor. Fiyatlarımız da geçen yılla aynı ama satışlarda düşüş var. Bu sene daha çok pileli modeller, elza etekli gelinlikler tercih ediliyor. Bindallıların bazı modellerini kiraya veriyoruz, bazılarını ise gelinlik alanlara ödünç olarak veriyoruz” diye konuştu. 
  Birol Kundura’nın sahibi Erkan Demirdaş, gelin ayakkabısında işlemeli, taşlı ve kalın topuklu  modellerin revaçta olduğunu belirterek gelin ayakkabısı fiyatlarının 80 liradan başlayıp 250 liraya kadar çıktığını söyledi. Gelin çantası fiyatları ise 90-120 lira arasında değişiyor. 


 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Siyah İnciler'de İncedal dönemiÖnceki Haber

Siyah İnciler'de İncedal dönemi

Başkan Özcan’dan hentbol takımına tam destekSonraki Haber

Başkan Özcan’dan hentbol takımına tam de...

Yorum Yazın

Nazilli’de yağmur hayatı olumsuz etkiledi
Millet İttifakı Doğu Bölgesi Koordinasyon toplantısı yapıldı
Melisa öğretmen şiir kategorisinde yarışacak
Şehit polisin annesi ebediyete uğurlandı
Aydın inciri Somali’ye umut oldu
KAR-YAK Madencilik törenle açıldı
İYİ Partililerden can dostlara mama ve su
Naz-Naz transferde hız kesmiyor
Başkanlar kurulunda önemli karalar alındı
British Town Dil ve Bemar Kariyer Okulları Kamu-Sen’le eğitim protokolü imzaladı

Başka haber bulunmuyor!