Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 
Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan Nazilli Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kerem Tunçbilek, başarısını düzenli çalışmasına ve azmine borçlu olduğunu söyledi.  

Nazillili Kerem Tunçbilek, LGS'de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin girdiği LGS'de büyük başarıya imza atan Nazilli Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Tunçbilek, göğüsleri kabarttı. Başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu belirten Tunçbilek, “Düzenli çalışmayınca olmuyor. Kitap okudum. Özellikle son iki ay çok okudum. Okulumdan da çok destek aldım. Hata yapa yapa yanlışlarımı gördüm. Bazı sınavlarımda çok büyük hatalar yaptım. Denemelerimdeki bu tecrübelerimle gerçek sınavda hiç hata yapmadım. Ailem de çok destek oldu” dedi. Başarılı öğrenci, sınava hazırlanacak diğer öğrencilere de yazı boş geçirmemelerini, düzenli ve planlı çalışmalarını tavsiye etti.
  “MÜZİKLE VE SATRANÇLA İLGİLENDİ”
  Bahçeşehir Koleji Müdürü Kaan Başarır, Kerem’in son 2 yıldır Bahçeşehir Koleji’nde eğitim aldığını belirterek, “2 yıldan bu yana özellikle de ailesinin desteğiyle güzel bir çalışma disiplini içerisindeydi. Bunun yanın sıra öğretmenlerine anlamadığı konularda, yapamadığı yerlerde direkt sorular yönelterek, ya da küçük çalışmalar yaparak takıldığı konuları öğrendi. Ayrıca Kendisinin müzik kabiliyeti, satrançtaki ustalığı zaman zaman kafasını dağıtmasına yardım ediyordu. Öğrencimizin il ve ilçe çapında dereceleri var. Bir öğrencinin istediği zaman her yönde kendini geliştirebileceğini Kerem’de gördüm. Kendisine yeni hayatında başarılar dilerim” diye konuştu. 
  “DENEME SINAVLARI FAYDALI OLDU”
  Kerem’in babası Yusuf Tunçbilek de oğlunun başlarda hatalar yaptığını ifade ederek, “Deneme sınavlarında hata yapa yapa, yapmamayı öğrendi. Her sınavda hatalarını geride bıraktı. Okulumuzda her hafta bir deneme sınavının olmasının da Kerem’in başarısında etkisi büyük. Bahçeşehir Koleji’ne desteklediklerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdüÖnceki Haber

Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü

Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllendirdiSonraki Haber

Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllen...

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!