ÖRKOOP

Bosna Hersek’ten NAZKOOP’a destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bosna Hersek’ten NAZKOOP’a destek
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Bosna Hersek’in NAZKOOP’un üreteceği ürünler için vergi indirimi, festivallerde ücretsiz alan sağlamak ve Mostar kentinde satış ofisi açmak gibi katkılar sunacağını açıkladı.
AKGÜL OFSET

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a Bosna Hersek ziyareti dönüşü belediye binası önünde karşılama yapıldı. Belediye Başkan Vekili Mehmet Bingül, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin karşıladığı Başkan Özcan, Bosna Hersek ziyaretinin detaylarını paylaştı. 

Misafirperverliklerinden dolayı Bosna Hersek Devlet Başkanı Denis Blizdic ve kurmaylarına teşekkür eden Başkan Özcan; “Öncelikle ecdadımızın 500 yıl hüküm sürdüğü, adaletle hükmettiği, değer kattığı evladı fatihanları, dostlarımızı ziyaret etmek, ilk ziyaretimizin de oraya olması çok manidardı. O topraklarda kadim dostlarımızla bir araya geldik. Ortak değerlerimizin aynı olduğunu görmek, aynı kaygıları taşıyor olmak bizleri ziyadesiyle memnun etti” dedi. 

“BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ”

Bosna Hersek halkının sorunlarının Türkiye ile aynı olduğunu belirten Başkan Özcan, “İnşallah el ele vererek, birlikte hareket ederek, ürettiklerimizi birbirimizle paylaşarak omuz omuza milletimizin kalkınmasını sağlayacağımıza inancımız tamdır. Bakanlarla, milletvekilleriyle görüştük. Düşüncelerimiz, kaygılarımız, bakış açılarımız aynı. Birlikte yol yürüyüp hedeflerimize ulaşacağız. Oradaki kadim dostlarımızın da selamlarını getirdim Nazilli'mize. Onlar bizleri çok seviyor, biz de onları çok seviyoruz. Orada Türkçe konuşan çok fazla insan var. Mutlaka gezilmesi, görülmesi gereken bir şehir. İş adamlarımız oradaki bağlantılarını daha da kuvvetlendirecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

BOSNA HERSEK’TEN NAZKOOP’A DESTEK 

Bosna Hersek ziyaretinin NAZKOOP Projesi’nin hayata geçirilmesinde büyük önem taşıdığını söyleyen Başkan Özcan; “Özellikle bizim faaliyet gösterdiğimiz alanlarda üç tane bakanla görüştük. Onlar, festivallerde Nazilli'miz için ücretsiz alan sağlayacaklarını, yatırım yapılması halinde çeşitli vergi indirimleri yapacaklarını, istihdam sağlamamız noktasında daha büyük katkı sunacaklarını söylediler” diyerek Bosna Hersek’in NAZKOOP’a destek sunacağını açıkladı. 

MOSTAR’DA SATIŞ NOKTASI KURULACAK

NAZKOOP’un kuruluş aşaması tamamlandıktan sonra daha farklı görüşmeler yapacaklarına değinen Özcan, kooperatif tüzüğünün hazırlandığını, ilgili mercilerden geri dönüşlerin beklendiğini söyledi. Başkan Özcan, “Mostar’da NAZKOOP ürünleri için satış noktaları kurmaları planlıyoruz. Mostar, o bölgenin en kalabalık şehirlerinden biri. Avrupa’ya açılan bir başka kapı olacaktır diye düşünüyoruz. Bosna Hersek ziyaretimiz bu anlamda oldukça verimli geçti. Süreç içerisinde de katkılarını hep birlikte göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

NAZİLLİ, BOSNA HERSEK PAZARINA GİRECEK 

Bosna Hersek’e giden heyette bulunan Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ise, “Mostar eyaletinin Kültür ve Turizm Bakanı ve Milli Eğitim Bakanıyla görüşme fırsatımız oldu. Önümüzdeki günlerde ticaretimizi canlandırmak açısından Bosna Hersek bizim için önemli bir pazar. Nazilli'mizin tarım ürünleri ile bu pazarda yer almak istiyoruz. Oradaki Müslüman vatandaşlarımız bizimle aynı kültüre sahip. Birçok yapı ve kültürel değerimiz ortak. Eğer bir kültür birbirine bağlıysa hiçbir şekilde bölünmüyor. Türkiye’de de aynı şekilde üzerimize oynanan oyunlara karşı biz de tek vücut olduğumuz sürece ülkemizin bütünlüğünü koruyacağımıza inanıyoruz” sözlerini kaydetti.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Muhtar Certel’den tebligat uyarısı Önceki Haber

Muhtar Certel’den tebligat uyarısı 

Nazilli'de motosikletler çarpıştı: 2 yaralıSonraki Haber

Nazilli'de motosikletler çarpıştı: 2 yar...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!