ÖRKOOP

Çekim'den Sivas Büyükşehir Belediyesi'ne tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çekim'den Sivas Büyükşehir Belediyesi'ne tepki
Türk Ocakları Derneği Nazilli Şube Başkanı Ahmet Çekim, Sivas Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi’nin isminin Şehid Muhammed Mursi olarak değiştirilmek istenmesine tepki gösterdi.
AKGÜL OFSET

Çekim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yargılandığı mahkemede kriz geçirerek vefat etti. O esnada kendisine müdahale edilmesine izin dahi verilmedi. Türk Ocakları olarak biz de tamamen insani ve İslami bir hassasiyetle Mursi'ye rahmet diledik. Basından öğrendiğimize göre Sivas Büyükşehir Belediyesi, İstikal Caddesi'nin adını Şehid Muhammed Mursi Caddesi olarak değiştirmeye karar vermiştir. Bu kararı alanlara şunu hatırlatırız. Milli Mücadele'nin, İstiklal Harbi'nin 100. yılında, milli cemiyetlerin birleştiği Sivas Kongresi'nin ev sahibi ve Heyet-i Temsiliye'nin Ankara'ya intikaline kadar bu mücadelenin merkezi olan Sivas'ımızın İstiklal Caddesi'nin adının değiştirilmesi kabul edilemez. Mursi'nin Sivas ile bir ilgisi yoktur, buna mukabil Sivas'ın İstiklal Mücadelemizdeki yeri ortadadır. İstiklal ve İstikbal Mücadelemizin sembol isim ve kavramlarına gerekli saygının gösterilmesi istenmiş ve söz konusu karar Sivas Valiliğince iptal edilmiştir. Kısaca sağduyu galip gelmiştir” şeklinde konuştu. 

KURTULUŞ ETKİNLİKLERİNE DAVET ETTİ

Çekim, Nazilli'de gerçekleştirilecek Kurtuluş etkinlikleri hakkında da bilgiler verdi. Çekim, şunları kaydetti: "4-5 Eylül 2019 tarihlerinde şehrimizde yapılacak olan Nazilli'mizin Kurtuluş Günü Bayramı Şenlikleri hazırlıkları çerçevesinde Nazilli Belediyesi koordinatörlüğünde toplantılar düzenlenmiştir. Bu toplantılara Türk Ocağımız davet edilmiştir, temsilen katıldım. 4 Eylül 2019 Çarşamba saat 20.00'de Belediye Tiyatro Salonu'ndaki programa kıymetli tarihçi akademisyenler katılacaktır. Bunlardan bir tanesi 2010 Yılı Hacı Süleyman Efendi Türk Kültürüne Hizmet Ödülü’nü alan Atatürk Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Esin Dayı konferansa katılacaktır. Kendisi Nazilli Kongreleri isimli akademik çalışmasını kitaba dönüştürmüştür. Nazilli Belediyemizin göstermiş olduğu hassasiyet ve duyarlılık için teşekkür ederiz. Halkımızın 4-5 Eylül tarihlerinde yapılacak bu programlara katılmalarını bekler, saygılar sunarız."

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Otomobilde uyuşturucu partisine polis baskınıÖnceki Haber

Otomobilde uyuşturucu partisine polis ba...

Nazilli SP’de, Musa Muça yeniden başkan Sonraki Haber

Nazilli SP’de, Musa Muça yeniden başkan 

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!