ÖRKOOP

CHP’li Bülbül, Nazilli-Ödemiş yolunu sordu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’li Bülbül, Nazilli-Ödemiş yolunu sordu
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Nazilli-Beydağ ile Köşk-Ödemiş yolunu gündeme getirdi.
AKGÜL OFSET

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanmasını talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. CHP’li Bülbül soru önergesinde Nazilli-Beydağ ve Köşk-Ödemiş yolunu gündeme getirdi. Büyük Menderes ve Küçük Menderes ovalarında üretim ve ticaret yapan vatandaşların, bu alanlara gitmek, ürünleri taşımak için 40 kilometrelik Nazilli-Beydağ ve 65 kilometrelik Köşk-Ödemiş yollarını kullandıklarını ifade eden Bülbül, “Ancak bu yollar büyük ölçüde tehlike arz etmektedir. Bu yollar için genişletme ve tünel açma çalışmaları yapılacağı belirtilse de hazırlanan projeler tozlu raflarda kalmaya mahkum olmuştur” dedi. 

PROJENİN AKIBETİNİ SORDU 

Süleyman Bülbül, soru önergesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın şu soruları yanıtlanmasını istedi: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, bu iki proje için Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu’na teklif yapıldı mı? Yapıldı ise teklifin sonucu ne olmuştur? 2017 yılında yolun iyileştirileceğinin yatırım planlamasına alındığı ve ihaleye çıkılacağı söylenmiştir. Bu konuda ihale yapılmış mıdır? Yapılmış ise ihale sonucu ne olmuştur? Uygulama işlemleri neden gerçekleştirilmemiştir? Nazilli-Beydağ, Köşk-Ödemiş yollarının yapılmamış olması sebebiyle 2010 ile 2019 yılları arasında bu yollarda kaç adet trafik kazası olmuştur? Bu trafik kazaları sebebiyle kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir? Kaç vatandaşımız yaralanmıştır?”

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Kuyucaklı güreşçiden büyük başarıÖnceki Haber

Kuyucaklı güreşçiden büyük başarı

Kılavuzlar dinlenme yerine kavuşuyorSonraki Haber

Kılavuzlar dinlenme yerine kavuşuyor

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!