ÖRKOOP

Deve güreşi takvimi belirlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Deve güreşi takvimi belirlendi
Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) tarafından açıklanan takvime göre 17 Kasım'da Yazıdere’de start alacak olan deve güreşleri, 22 Mart 2020'de Işıklı’da son bulacak.
AKGÜL OFSET

2019-2020 Deve Güreşleri Takvimi'ni belirlemek için DEGÜF Yönetimi ile deve güreşi severler bir araya geldi. İncirliova Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya DEGÜF Başkanı Aytekin Kaya ve çok sayıda deveci katıldı. Toplantıda alınan kararlarla ilgili bilgi veren DEGÜF Başkanı Kaya, 80 kilometreden yakın yerlerde aynı gün güreş yapılmamasıyla ilgili daha önce aldıkları kararın iptal edildiğini söyledi. 

GÜREŞLER ÜCRETLİ OLACAK

Kaya, deve güreşlerinin dernek çatısı altında belediyenin katkısı ile yapılacağını belirterek, “Güreşi yapmak dernekten, katkı sunmak belediyeden. Belediyelerimiz, deveci derneklerimize sahip çıksın. Deve güreşleri ücretli olacak. 4-5 aylık bu emeğin bir karşılığı olmalı. Güreşlerden elde edilen gelir ister camiye, ister okula, ister spor kulübüne, isterse derneğe bağışlanabilir" dedi.

IŞIKLI'DA TAMAMLANACAK 

Aydın ve ilçelerinde yapılacak deve güreşlerinin tarihleri şu şekilde açıklandı: "17 Kasım Yazıdere, 24 Kasım Karpuzlu, Turanlar, 1 Aralık Koçarlı, Atça, 8 Aralık Karacasu, Köşk, Söke, 15 Aralık Buharkent, Hacıaliobası, 22 Aralık Aydın, 5 Ocak İncirliova, 12 Ocak Germencik, 26 Ocak Sultanhisar, 2 Şubat Yenipazar, 9 Şubat Kuyucak, 16 Şubat Nazilli, Çine, 23 Şubat Bozdoğan, Didim, 1 Mart Köşk, 8 Mart Kuşadası, 16 Mart Ortaklar, 22 Mart Işıklı."
 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Sultanhisar'da vinç devrildiÖnceki Haber

Sultanhisar'da vinç devrildi

Gençlerin ‘mangal keyfi’ yangınla sonuçlandı!Sonraki Haber

Gençlerin ‘mangal keyfi’ yangınla sonuçl...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!