Duru bebek için kan verdiler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Duru bebek için kan verdiler
Nazilli Belediyesi ve İYİ Parti Gençlik Kolları’nın 11 aylık Duru Ergan için başlattığı ‘Duru bebeğin parçası ol’ kampanyası kapsamında kök hücre tespiti için kan verildi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, dünyada sadece 700 kişide görülen Diamond Blackfan Anemisi hastalığına yakalanan 11 aylık Duru Ergan’ın tekrar hayata tutunabilmesi için bağlattığı kök hücre kampanyasında kan verdi.
İYİ Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Gamze Gül Çağlayan ile İYİ Partili gençlerin ev sahipliğinde gerçekleşen bağış kampanyasında Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural ile belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetimi de hazır bulundu. Etkinlikle farkındalık yaratılmak istenildiğini belirtilen Çağlayan; “Duru bebek için başlattığımız projeye öncelikle sahip çıkan Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a, İYİ Parti ailesine ve Nazillililere çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Duru bebek için faydalı bir çalışma olur. Projemizin ileride daha geniş bir mecraya yayılması için çalışmalar yapacağız, insan hayatı kadar önemli hiçbir şeyin olmadığını unutmamamız gerekiyor. Bir hemşehrimizin sağlığına katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.
“ÖRNEK PROJE İÇİN DUYARLI OLALIM”
Nazilli Belediye Hizmet Binası giriş katında Kızılay ekipleri tarafından kurulan alanda gerekli formları doldurarak kan bağışında bulunan Başkan Özcan; “Nazilli Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımızla birlikte bir kampanya başlattık. Tüm Nazilli halkımızı kök hücre tespiti için kan bağışına davet ediyorum. Önemli bir proje. Nazilli halkımızın iyi niyetine, ferasetine inanıyorum. Halkımızın tamamını burada oluşturduğumuz alana davet ediyorum. Hem belediye personelimize hem Kızılay çalışanlarına duyarlı ve örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“HASTALARA UMUT OLMAYA BEKLİYORUZ”
Türkiye’de uygun kök hücreyi bekleyen pek çok hasta olduğuna dikkat çeken Aydın Kızılay Kan Merkezi Müdürü Doktor Rıdvan Şenol; “Büyük önem taşıyan ve halkımıza örnek olan bir proje. Sesini duyuramayan binlerce hasta var. Hem kan hem kök hücre bekliyorlar ve ülkemizde dört yıldır faaliyette olan kök hücre bankamızda üyelerimizde artıyor. Dolayısıyla sağlıklı 18-50 yaş aralığındaki kişileri başvuruyla sisteme kaydediyoruz ve eşleşme olduğu takdirde kanser ve lösemi hastalarının çok büyük oranda iyileşme şansı oluyor. Bu anlamda burada yaşayan herkesi kan vermeye ve hastalara umut olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Yıldızspor'dan orta sahaya takviyeÖnceki Haber

Yıldızspor'dan orta sahaya takviye

Öğrenciler İngilizce’yi özel sınıfta öğrenecekSonraki Haber

Öğrenciler İngilizce’yi özel sınıfta öğr...

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!