Emekliler gününde buruk kutlama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emekliler gününde buruk kutlama
Yedi bin üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi’nin Emekliler Günü törenine yalnızca 15 kişi gelirken, Şube Başkanı Faruk Baştepe basın açıklamasında emeklilerin yaşadığı sorunları sıraladı. 

(TÜED) Nazilli Şubesi 30 Haziran Emekliler Günü dolayısıyla İstasyon Meydanında bulunan Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni düzenledi. Yedi bin üyesi bulunan derneğin törenine yalnızca 15 kişi katıldı.Tören Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı  Faruk Baştepe Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğu gün olan 30 Haziran’ın Emekliler Günü olarak kutlandığını belirtti. açıklamasının devamında emeklilerin yaşadıkları sorunlara sıralayan Baştepe muayene ücreti, ilaç katkı payı, reçete katılım payı adı altında emekli maaşından yapılan kesintilerin kaldırılmasını istedi. 
EYT SORUNUNA DEĞİNDİ 
Başkan Faruk Baştepe basın açıklamasında 2000 yılından sonra emekli olanların  İntibak Kanunu’na tabi tutulmasını isterken son yıllarda gündemden düşmeyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar sonunun da çözülmesini istedi.  “Anayasal bir hak olan sendika kurma hakkı emeklilere de verilmeli, toplu sözleşme hakkı tanınmalıdır. Emeklilerin daha mutlu, huzurlu ve demokratik bir Türkiye’de yaşaması dileğiyle  30 Haziran Emekliler Günü’nü kutluyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladıÖnceki Haber

Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladı

Hastane otoparkında alevler yükseldiSonraki Haber

Hastane otoparkında alevler yükseldi

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!