Emlakçılar 2020’yi bekliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emlakçılar 2020’yi bekliyor
Uzunca bir süredir durma noktasına gelen emlak piyasasının, bankaların topladıkları paraları satmak amacıyla konut kredilerinde faiz oranını düşürmesi ile önümüzdeki yıl içinde hareketlenmesi bekleniyor. Son bir yılı oldukça sıkıntılı geçiren emlak piyasasında durgunluk sürüyor.

Bankalar konut kredilerinde çok küçük oranda da olsa indirime gitti. Buna göre konut kredisi faiz oranları Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta 1.55, İş Bankası’nda 1.72, Halk Bankası’nda 1.75 oranında seyrediyor. Bankalar konut kredisi alan müşterilerine ileride yaşanacak faiz düşüşlerinden de yararlanma imkanı sunuyor.

“2020’DE PİYASA DÜZELECEKTİR”

Nazilli’de faaliyet gösteren Barış Emlak’ın sahibi Güler Kurudere Akbaş, uzunca bir süredir emlakçıların iş yapamamaktan yakındıklarını hatırlatsa da önümüzdeki yıl için iyimser bir tablo çizdi. 2009-2010 yılları arasında birçok vatandaşın 10 yıllık krediler çekerek ev sahibi olduğunu belirten Akbaş, “Bu kişilerin kredileri bu yıl sonunda bitecek. Büyük olasılıkla yeniden yatırım yapmak isteyecekler. Beni iyimserliğe iten bir başka konu da bankaların uzunca bir süredir para topluyor olması. Bu parayı satmak için faizleri düşüreceklerini tahmin ediyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz ama meslektaşlarımız kepenk kapatmasınlar. Biraz daha sabretsinler” sözleriyle emlakçılara seslendi.

İSABEYLİ’DE KİRALAR 500 LİRAYA DÜŞTÜ

Nazilli’deki emlak piyasasının durumu hakkında da bilgiler veren Güler Kurudere Akbaş, kiraların geçen yıla göre 100-150 lira kadar düşük olduğunu belirtti. Ev sahiplerinin evin boş kalmaması için özellikle İsabeyli’de fiyatları aşağıya çektiğini ifade eden Akbaş, “İsabeyli’de 1+1 eşyalı evlerin fiyatı 500 liraya kadar düştü. İlçe merkezinde de fiyatlar 650 lira civarında seyrediyor ama 600'e kadar da inebiliyoruz. Bu tür evlere genellikle öğrenciler rağbet gösteriyordu. Velilerin durumu kötüleşince bu doğrudan öğrencilerin de bütçelerini etkiledi” sözleriyle durumu özetledi.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
CHP, Değirmendere halkının yanındaÖnceki Haber

CHP, Değirmendere halkının yanında

Emekliler derneği yaşlı ve hasta ziyaretlerini sürdürüyorSonraki Haber

Emekliler derneği yaşlı ve hasta ziyaret...

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!