“Gazeteciler de yemin etmeli”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Gazeteciler de yemin etmeli”
Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Abdioğulları, gazetecilik mesleğinde de yemin edilmesi gerektiğini belirterek, gazeteci Murat Arısoy tarafından kaleme alınan 'Gazetecilik Yemini'ni Cumhurbaşkanlığı’na iletmesi için Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş’a teslim etti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Abdioğulları’nı makamında ziyaret etti. Başkan Abdioğulları, Karakaş'a ziyareti için teşekkür ederken, “Afyon medyasından desteğini esirgemeyen hocamız, rektör olduktan sonra da aynı hassasiyetle katkıyı sunmaya devam ediyor. Rektörümüzden aldığımız güçle meslektaşımız Murat Arısoy tarafından kaleme alınan ‘Gazetecilik Yemini’nin üniversitelerimizin Basın Yayın bölümlerinde okutulması ve yemin ettirilmesi için gerekli çalışmayı başlatmasını rica ediyorum” diyerek yemin metnini Karakaş’a teslim etti.

“ŞEHRİN GELİŞİMİ İÇİN BASIN ÖNEMLİ”

Türkiye’de birçok mesleğin yemini varken, önemli bir paydaş olan basının da kendi yemininin olması gerektiğini belirten Abdioğulları, “Gazetecilikle ilgili tüm bölümlerin mezunlarına bu yeminin ettirilmesi sektörümüze faydalı olacaktır. Sizden ricamız bunun YÖK ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde tüm okullarımıza iletilmesidir” dedi. Rektörü Karakaş ise şehrin gelişimi ve okulun şehirle bütünleşmesi açısından basının gelişimi ve üniversiteyle olan ilişkilerini sağlıklı tutmaya çalıştıklarını dile getirerek, “Bunun faydasını hem şehrimiz, hem de üniversitemiz gördü. Bundan sonrada bu çalışmalara yoğunluk vereceğiz. Bize verdiğiniz bu emaneti de bir üst yazı ile hem YÖK’e, hem de Cumhurbaşkanlığımıza ileteceğim” ifadelerini kullandı.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Hangar Kafe’de alkol satışının önü açıldıÖnceki Haber

Hangar Kafe’de alkol satışının önü açıld...

Yüzme kursunda eğlenirken öğreniyorlarSonraki Haber

Yüzme kursunda eğlenirken öğreniyorlar

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!