ÖRKOOP

Genç ressamlar yetenekleriyle büyüledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Genç ressamlar yetenekleriyle büyüledi
Nazilli Anadolu Lisesi öğrencileri yıl boyu resim derslerinde yaptıkları tabloları Belediye Meydanı’nda sergiledi. Genç yeteneklerin yaptığı birbirinden güzel eserler sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı.
AKGÜL OFSET

Nazilli Anadolu Lisesi, bu sene yıl sonu resim sergisini açık alanda yaptı. Öğrencilerin yıl boyu resim derslerinde ürettiği birbirinden güzel 80 tablo, Nazilli Belediye Meydanı’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Anadolu Lisesi Müdürü Hanifi Güney, Beşeylül Ortaokulu Müdürü Osman Nalbantoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“KÜLTÜREL FAALİYETLERİ DESTEKLİYORUZ”

Açılışta konuşan Okul Müdürü Hanifi Güney bundan önce resim sergilerini salonlarda yaptıklarını ancak daha çok insanın resimleri görebilmesi için bu sene açık alanda ve pazarın kurulduğu Perşembe günü yapmaya karar verdiklerini söyledi. Güney, “Okulumuzda çok sayıda resme yetenekli öğrencimiz var. Gerçekten muhteşem eserler ürettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise, “Hanifi Hocam, bizim de hocamızdı. Biz gösterdiği yoldan gittik ve bu noktalara geldik. Siz değerli arkadaşlarımızın daha güzel noktalara geleceğine eminim. Çok güzel eserleri yapmışsınız. Nazilli’nin kültürel gelişimine katkı sağlayacak her türlü faaliyetin yanındayız” ifadelerini kullandı.

TABLOLAR GÖZ KAMAŞTIRDI

Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün de serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Geleneksel etkinliğimizin bundan sonra da Mayıs aylarında artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi hep birlikte kesildi. Okulun resim öğretmenleri Yener Yokuş ve Serkan Arslan Argun, protokol üyelerine sergiyi gezdirerek eserler hakkında bilgi verdi. Yener Yokuş, çeşitli tekniklerle yağlı boya, akilik, sulu boya, kuru boya, kara kalem türünde çalışmalar yaptıklarını belirterek natürmort, peyzaj, modern sanatın unsurlarından örnekler ve portre türünde tabloların sergilendiğini söyledi. Serkan Arslan Argun ise dijital sanatları resimle bütünleştirerek photoshop tekniğiyle sunduklarını ifade etti.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Durmuş Tobal’dan atama iddiasına yalanlama geldiÖnceki Haber

Durmuş Tobal’dan atama iddiasına yalanla...

Elektrikçilerin kargoları indirimli taşınacakSonraki Haber

Elektrikçilerin kargoları indirimli taşı...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!