ÖRKOOP

Görünmeyen tabela kaza yaptırıyor 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Görünmeyen tabela kaza yaptırıyor 
Sık sık kamyonların altında sıkıştığı Nazilli’deki Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait köprü, yaşanan yol kazaları yüzünden epeyce hasar gördü. Bu tür kazaları önlemek için köprüye ışıklı tabela konulması talep ediliyor.  
AKGÜL OFSET

Nazilli’nin en yoğun caddelerinden olan Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan ve üzerinden tren yolu geçen köprü, altına sıkışan kamyonlar nedeniyle epeyce hasar gördü. Sık sık köprünün altına kamyon sıkışmasını kimileri köprünün yüksekliğini gösteren tabelanın küçük olmasından dolayı yeterince görünür olmamasına bağlarken, kimileri ise yol üzerinde yapılan dolgu çalışmaları yüzünden yüksekliğin tabelada yazandan daha az olmasına bağlıyor. 
  “IŞIKLI TABELA KONULMALI”
  Söz konusu köprüye çok yakın mesafede bulunan Aras Bobinaj’ın sahibi Taner Aras, sıkça köprünün altına kamyon sıkıştığına şahit olan esnaflardan yalnızca biri. Köprünün üst kısmında bulunan ve yüksekliği 3 metre 30 santim olarak gösteren metal tabelanın yeterince görünür olmadığı için kamyon şoförlerinin dikkatini çekmediğini iddia eden Aras, “Kamyon şoförleri zaten uzun yoldan geliyorlar ve yorgunluktan dolayı dikkatleri dağılmış vaziyette oluyorlar. Bence buraya ışıklı büyük bir tabela konursa bu tür kazalar önlenebilir diye düşünüyorum. Köprü kaldırılamayacağına ve yol da kazılmayacağına göre bence en akılcı çözüm bu” dedi. 
  “TABELADAKİ  RAKAM ARTIK DOĞRU DEĞİL”
  Yine köprüye çok yakın mesafedeki Fatih Çay Ocağı’nın sahibi Hakan Çil, asfaltın üzerinde yapılan dolgu çalışmaları yüzünden köprünün  yüksekliğinin artık 3 metre 30 santimden daha az olduğunu iddia ederek, “Karşıdan gelen rampaya  takılıyor, bu taraftan gelen ise köprünün başlangıcında değil dolgunun fazla olduğu köprünün  ortalarında takılıyor. 9 yıldır buradayım defalarca köprünün altındaki asfalt yola dolgu yapıldığını ve sayısız defalar kamyonların sıkışıp kaldığını gördüm. Üç yıl önce köprüden hemen önceki bir noktada ışıklı bir sistem yapmışlardı. Köprünün yüksekliğinden daha büyük bir araba geçtiği zaman yanıp şoförü uyarıyordu. Yağmur suyu kaçıyor diye sistemi söktüler. Bence buraya yapılacak büyük araçların şehir içine alınmaması olabilir. Ya da kamyon şoförlerinin dikkatini çekecek şekilde ışıklı büyük bir uyarı levhası olabilir” diye konuştu. 


 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Sağun, Basın Bayramı’nı kutladı Önceki Haber

Sağun, Basın Bayramı’nı kutladı 

Başkan Özcan, Basın Bayramı’nda gazetecilerle buluştu Sonraki Haber

Başkan Özcan, Basın Bayramı’nda gazeteci...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!