ÖRKOOP

Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı’na hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı’na hazırlanıyor
Nazilli Ticaret Borsası’na ait Hayvan Pazarı’nda kotra fiyatları en düşük 780, en yüksek 3 bin 500 lira olarak belirlendi.  
AKGÜL OFSET

Kurban Bayramı yaklaşırken, Nazilli Ticaret Borsası’na ait Hayvan Pazarı’nda da hazırlıklar başladı. 10 bin küçükbaş hayvan kapasiteli pazarda kotra fiyatları belirlendi. Hayvan Pazarı’nda kurbanlıklarını satmak isteyenler en az 780 lira, en çok 3 bin 500 lira ödeyecek. Yaklaşık iki hafta sonra Afyon, Isparta, Konya gibi illerden vatandaşlar kurbanlıklarını satmak üzere Hayvan Pazarı’na gelmeye başlayacak. Salı ve Pazar günleri rutin olarak yapılan temizlik, kurbanlıklar geldikten sonra daha da sıklaşırken, ilaçlama çalışmaları da yapılacak. 
  “HİJYENE ÖNEM VERECEĞİZ”
  Bu sene hijyen konusuna özellikle önem verdiklerini ifade eden Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, “Hayvan Pazarı'na getirilen kurbanlıkların görevli veterinerimiz tarafından pasaportları ve sağlık raporları kontrol ediliyor. Daha sonra Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü görevlileri tarafından tekrar kontrolden geçiriliyor” dedi. Hayvan Pazarı içinde bulunan otelde tadilat işlerinin devam ettiğini belirten Kırlıoğlu, satışların başlamasından itibaren dışarıdan gelen satıcılara otelde uygun fiyatla konaklama imkanı sağlayacaklarını söyledi. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

 “Kalkınma kırsaldan başlayacak”Önceki Haber

 “Kalkınma kırsaldan başlayacak”

Türk Ocakları’ndan ‘kurban bağışı’ çağrısıSonraki Haber

Türk Ocakları’ndan ‘kurban bağışı’ çağrı...

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!