ÖRKOOP

Hayvansevenler Derneği ilk toplantısını yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hayvansevenler Derneği ilk toplantısını yaptı
Nazilli Hayvanseverler Dayanışma Derneği, ilk toplantısını Kuruçeşme Kafe’de gerçekleştirdi. Toplantıda derneğin amacı ve yapmayı planladığı çalışmalar anlatıldı.
AKGÜL OFSET

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak kurulan Nazilli Hayvanseverler Dayanışma Derneği ilk toplantısını Kuruçeşme Kafe’de gerçekleştirdi. Derneğin Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, toplantıda yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar atılan adımları ve önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları çalışmaları anlattı. Sokak hayvanlarına kalıcı çözümler üretebilmek amacıyla derneği kurduklarını anlatan Tığoğlu, resmi tüzel bir kuruluş olarak yaptırım gücü oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. 

ASKIDA MAMA KAMPANYASINA DESTEK İSTEDİ 

Bugüne kadar dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Mehmet Gürkan Tığoğlu, İsabeyli Kampüsü’nde pilot olarak başlattıkları “Askıda Mama” kampanyasına katılmaları için tüm vatandaşlara çağrıda bulundu. Tığoğlu, “Yaşa Veterinerlik’in sporsorluğunda yaptığımız kampanyamıza katılmak isteyenler kampüs içinde bulunan İstanbul Kafe’den 5 lira karşılığında mama alarak askıya asabilirler. Gönüllü arkadaşlar oradan mamaları alıp sokak hayvanlarını besliyorlar” dedi. 

İDARECİLERDEN DESTEK SÖZÜ 

Önümüzdeki dönemde kısırlaştırma ve barınakların iyileştirilmesi konularına eğileceklerini ifade eden Tığoğlu, “Nazilli Kaymakamımız İbrahim Küçük ve Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu ile görüştük. İkisi de derneğimize desteklerini açıkladılar. İnsan olarak üstümüze düşen sorumluluklar var. Bu şehrin sakini değil sahibi olarak birçok şey yapabiliriz. Sokak hayvanları hepimize ait ve onların başlarına bir şey geldiğinde vebali bizim boynumuza olacaktır” diyerek tüm vatandaşları sokak hayvanları konusunda duyarlı olmaya davet etti. 

YÖNETİM KURULU 17 KİŞİDEN OLUŞUYOR 

Mehmet Gürkan Tığoğlu başkanlığındaki derneğin yönetim kurulunda Alim Ozan, Şehnaz İletmiş, Onur Onat, Nihal Çınlıbağ, Hatice Yumlu, Ahmet Yumlu, Eray Kışkan, Gülfidan Güney, Muhterem Erbay, Necla Doğançay, Sevgi Ateş, Hüseyin Şenkayas, Serap Afonso, Merve Sayı Çakar, Sevgi Savtur, Alper Ezen ile Canan Büyükçoban yer alıyor. 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Nazilli Müftülüğü’nün futbol turnuvası başladıÖnceki Haber

Nazilli Müftülüğü’nün futbol turnuvası b...

Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutladıSonraki Haber

Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutla...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!